miten sais parhaiten tehoo lisää 328IC E36 siinähän on 195 heppaa mut lisää tarvitsisin!turbolla vai lastulla?ehdotuksia otetaan vastaan!
tehoa?
unknown
2279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lastu kannattaa. Turbotus 90-luvun autoon on tehty byrokratian puolesta likimain mahdottomaksi. Ainakin tulee kalliiksi, mikäli luvat onnistuu saamaan.
Muutenkin suosittelen hakemaan lisätehoa ostamalla vaikka tehokkaamman auton, ei tule 'räpellysyksilöä' nykyisestä ja välirahana käytetty summa on todennaäköisesti pienempi kuin fööniin sijoitettava summa. Mutta jos lastun laitat, saat autolle parhaassa tapauksessa jopa hitusen paremman jälleenmyyntiarvon.
Kansi,nokat,venttiilit ja putki uusiks. Hestec ja fööni!!!!pitäs mennä?!??!ei siihen oikeesti kannata alkaa laittaa rahaa,lastu korkeintaan. Helpoimmalla (halvemmalla luultavasti) pääset jos ostat vaan tehokkaamman auton!