Kotkan paras ruokapaikka

siis missä kannattaisi kotkassa syödä?
154101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

ja niitä saa isoina annoksina. Se hyvä puoli vielä, ettei tarvitse pukeutua mihinkään. Koko perhe syö hyvin yhdestä annoksesta, on ne niin tuhteja.

Äänestä

Putputin-grillillä. Tyytyväisyystakuulla ja palautepiirakat saa lingota myyntiluukusta takaisin:)

Äänestä

Jos hyvää kalaa haet niin suosittelen Fiskaria, myös muut sapuskat ihan OK.

Fransmanni/Amarillo on ihan OK ja varsinkin itse pidän tuosta uudistetun Fransun "ulko" terassista kun voi alkuillasta ottaa pöydän siitä terassin virestä, ruoassa oli hieman moittimisen sijaa kun pihvi jonka tilasin muistutti purukumia.

Canttiinissa olen itse nyt pettynyt 3 kertaa joten sitä en suosittele.

Äänestä
  • koyona on varmaan kotkan seudulla paras.

    Äänestä

  • hyvä tavaton kirjoitti:

    koyona on varmaan kotkan seudulla paras.

    meijjen ISKÄ tekee parasta ruokaa..syömme huvilan terassilla possun sisäfilettä,ja uuniperunoita.

    juomana kotikaljaa,sellasta terästettyä,tietenkin salattia unohtamatta.

    Äänestä

Pihvikellari on hyvä ja suhteellisen edullinen ruokapaikka, elleivät yläkerran pubissa metelöivät humalaiset haittaa.

Myös Canttiini on hyvä, ja esimerkiksi Leikarissa on hyvä seisova pöytä. Leikariin tosin keskustasta matkaa jo 16 kn.

Äänestä
  • Samoin se aasialainen ravintola Pasaatin kulmalla.

    Äänestä

  • on hyvä kirjoitti:

    Samoin se aasialainen ravintola Pasaatin kulmalla.

    eli se höyrypanimo on oikeasti aika hyvä. Samoin tykkään Hovinkoskesta, Kyminlinnassa. Amarillo on nuoreen makuun hyvä ja runsaat ruoat.

    Äänestä

  • keisarinnanen kirjoitti:

    eli se höyrypanimo on oikeasti aika hyvä. Samoin tykkään Hovinkoskesta, Kyminlinnassa. Amarillo on nuoreen makuun hyvä ja runsaat ruoat.

    sapuskapaikkaa löytyy. Mitä milloinkin hakee? Mutta Amarillosta saa hyvät sapuskat kyllä.

    Äänestä

  • siis osoite? niin pihvikellariin sitten suunnistetaan!

    Äänestä

  • löydänkö perille? kirjoitti:

    siis osoite? niin pihvikellariin sitten suunnistetaan!

    Samassa talossa kuin Populus. Sen varmaan tiedät?

    Äänestä

  • talossa kirjoitti:

    Samassa talossa kuin Populus. Sen varmaan tiedät?

    erinomainen. Alkuruoka kahdelle, kaksi pääruokaa, olut ja siideri 51 euroa. Ihan kohtuullisen hintainen jopa.

    Käymme toistekin.

    Äänestä

  • on suorastaan kirjoitti:

    erinomainen. Alkuruoka kahdelle, kaksi pääruokaa, olut ja siideri 51 euroa. Ihan kohtuullisen hintainen jopa.

    Käymme toistekin.

    TOTTA:))Täyttä asjaa puhut.

    Äänestä

  • ASIAA...A kirjoitti:

    TOTTA:))Täyttä asjaa puhut.

    hö,se on tietenkin asiaa,ala jo oppiin !

    Äänestä

  • löydänkö perille? kirjoitti:

    siis osoite? niin pihvikellariin sitten suunnistetaan!

    Sijainti selviää nettisivuilta: http://www.pihvikellari.fi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


illalla syömään kirjoitti:

siis missä kannattaisi kotkassa syödä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu