Löytyykö Turun rautatieaseman läheisyydestä (max 1,5 km) ilmaista kadunvartta tms. paikkaa autolle muutamaksi vuorokaudeksi? Käsittääkseni aseman paikat ovat kortilla ja partkkitalot niin hemmetin kalliita.
Kiitoksia jo etukäteen vastauksista!
Parkkipaikka juna-aseman lähellä?
7
17820
Vastaukset
- turussa-----------
lappuliisat kulkee suurennuslasi silmässä. ovat vitun tarkkoja turunkaupunki on vitun köyhä.
- tarkkoina!
Liisää lappuliisoja!
- kortilla
Hei! Aina olen löytänyt paikan rautatieaseman vieressä (eli radan vieressä) olevalta parkkipaikalta, jolle on ajo aikasen huomaamattomasta paikasta. Hinta muistaakseni noin 4-5 eur/ vuorokausi. Eli kun tulet keskustasta päin rautatieasemalle, aja aseman ohi. Aseman kulmalla on valoristeys, siitä aidan vierustaa noin puoleenväliin ennen seuraavaa valoristeystä. Aidasta olevasta portista pihaan ja pihan perälle, josta oikealle radan viereen. Paikkoja on runsaasti ja pysäköintilipun saa parkkialueen rautatieasemanpuoleisesta päädystä.
- En tiennytkään
Sinne pääsee aseman pihastakin, asemarakennuksen päästä, siitä päästä missä on pyöriä parkissa.
Itse olen ajanut sinne, kun olen vieny tai hakenu jonku junalta. En tiennytkään, että siinä voi pysäköidä pidempäänkin.
- Kiitos
KIITOS!!!!!
- Täsä mä ole
Nyt oli kyse ILMASESTA paikasta ja lähin on ABC:n parkkis muutaman sadan metrin pääs :)
- KiitosNeuvoista
Niin onko tuo ABC ainoa rautatieaseman liepeillä oleva ilmainen parkkipaikka?
Aikarajoitettuhan se on, mutta muuten?
Lähinnä sillä ajattelin, kun olisi kiva käydä Logomon tapahtumissa useamminkin, mutta sinänsä vituttaa maksaa 1,5€ tunnilta parkkimaksua..
Esimerkiksi parin tunnin leffaankin tulee jo ihan kohtuullisesti hintaa lisää tuon pysäköinnin takia.
Muuten noi Logomon leffat on kivoja, vitosella leffaan ja niistä on aika moni tällaisia vanhempia leffoja, joita ei juuri näe muuten.
Vaikka eihän se tietysti ole elämyksestä paljoa, vitosen leffalippu ja 3-4 euroa parkista, mutta kuitenkin, periaate se on kun puhuu. Ja asun kuitenkin sen verran kaukana, että esimerkiksi pyörällä ei onnistu tuo Logomossa käynti ja bussiinkin menee kuitenkin vielä enempi pätäkkää kuin itse parkkimaksuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713105
- 922875
- 512115
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201575- 151349
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51338Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131301Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131273- 181270
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241232