Tilasin just BB 24/7 Welholta... kanava näkyy kyllä kanavalistalla, mutta pitäiskö sillä kanavalla jo näkyä jotain kuvaa? Nyt mulla näkyy siinä pelkkää mustaa ja kun on vähän aikaa ollut kanava auki, niin ilmoittaa, että "kanava salattu tai ei saatavilla". Pitäiskö huolestua vai onko muilla welholaisilla sama homma? Huomenna kai sitten alkaa näkymään jottain...?
24/7 Welhon kaapelissa...?
BeeBeeFani
2290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
huomenna näkyy vasta
Big Brother 24/7 kanava kaapelissa lähettää tällä hetkellä virityspalkkikuvaa ja ääntä.
Kuvassa näkyy erivärisiä pystypalkkeja ja äänenä kuuluu yhtäjaksoinen signaaliääni (piiiiip).
Mikäli et saa virityskuvaa näkyviin, tarkista että maksukanavakaapelikorttisi on oikeinpäin digiboksissasi.
Kortti päivittyy näyttämään tilattua BB-kanavaa kun operaattorisi on syöttänyt päivityssignaalin verkkoon. Kysy onko näin tehty.
Kaapelioperaattorit lähettävät päivityssignaaleja tietyillä maksukanavilla, joten esim. mtv3 max saattaa olla sellainen kanava jolla tuon kaapelikortin saa päivitettyä.