Tuli vaan tässä kerran ihmeteltyä, kun 14-vuotiasta Anitta Mattilaa tanssitti suurimman osan illasta joku häntä ehkä 40 vuotta vanhempi äijä. Toivottavasti oli joku sukulainen tai läheinen perhetuttu, eikä mikään limainen pervo. Sen kyllä ymmärrän, jos parille tanssille käy pyytämässä, mutta koko illaksi kylkeen liimautuminen tuntuu oudolta.
Tietääkö joku?
Anitta Mattilan tanssittajan
142127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En pidä Mattilan siskoksista yhtään. Ne ei osaa laulaa keikallansa kunnolla, vaan nauraa kesken laulamisen. Nauraminen kuuluu karaoke laulajille, eikä ammattilaisille, joille maksetaan laulamisesta palkkaa. Anneli Mattila lauloi viimeksi kun olin hänen keikallansa Jamppa Tuomisen Tähdenlento ja Reijo Taipaleen olit täysikuu biisit sekaisin. Mattilan siskoksille tiedoksi, jos joku teistä lukee tän. Vaihtakaa ammattia karaoke emännäks. Karaoke emäntien ei oo pakko osaa laulaa.
tosi huonoa tanssimusiikkia soittavat,ens alkuun olivat hyviä mut nykyään liiaksi vain iskelmää.
Kyllä tytöt laulaa osaa,mutta aivan liian nuorina lähtevät keikkailemaan.
siitä alkuperäsestä mr postman biisistä. Ei ne siskokset osaa kunnolla suomentaa alkuperäsistä biiseistä.
suomennoksen muuttamisella kyllä parantua... Kulunut biisi jo alkuperäisenä.
Ne on aina ne samat pervot äijät jotka samalla kertaa pääsee lääppimään 14v mimmiä ja tunkeutumaan jonkun vähän kuuluisan seuraan.
Aikuinen naistähti onkin sitten jo liian kokemut ja itsevarma näille "salsaguruille"
Tunnen luultavasti kyseisen herran sikäli jos oli sellainen harmaapäinen.
Tuo kyseinen herra on Mattiloiden perhetuttuja.
Omituista tuo ihmisten kyttääminen! Onkohan tnassipaikoilla koivinkin yleistä moinen kateuden ym yksilöongelmatiikan seuraamus moinen kyttääminen ja sillä mielikuvituksen laukkaaminen ?
Kantsis käyttää aikansa aivan muuhun kuin luulemiseen.
Ei siinä mitään erityistä kyttäämistä tarvita. Kyllähän lavalla esiintymässä käyneen tytön tanssijoiden seasta tunnistaa ja jos hänen seurassaan on jatkuvasti sama vanha ukko, niin jäähän se mieleen.
Kun ei tanssimaan pääse niin jää aikaa kytätä.
Tai jos ei paikalla olevat tanssitettava kelpaa.
Kyllähän siinä naama norsun vitulla istutaan tai seisoskellaan sitten seinustalla ja kytätään.
Luulen, että Anitalla on varmasti tuon keikkailun myötä tullut paljon tuttuja, joiden kanssa on tanssinut. Ja tuskin Anitan tanssijat mitenkään yrittävät hyödyntää tyttöä. Sitäpaitsi itse olen parilla keikalla huomannut, että Anita tanssii todella hyvin uudempia kädenalitansseja.. Turhaa spekulointia mielestäni kuka tanssittaa ketäkin ja mistä syystä. Tanssiminenhan se on pääasia!
että sama vanha ukko tanssittaa Anittaa koko illan ja muut eivät pääse koeajolle.
Olin itse suunnilleen Anitan ikäisenä ihan ekaa kertaan lavatansseissa juhannuksena. Sillon noin 50vuotias nainen tuli hakee mua tanssiin ja kovasti rakastu minuun ja halus omia koko illaksi. En todellakaan halunnut tanssia hänen kanssaan koko iltaa, kun oman ikäisiäni tyttöjä oli vaikka kuinka paljon. Enimmäkseen vanhemmat miehet omii nuoren tytön koko illaksi ja tyttö on usein liian ujo huomauttaakseen että haluis oman ikäisienkin kanssa tanssia.
Eräissä tansseissa tanssin buggia Anittan kanssa yhden kerran ja toista tilaisuutta ei enää tullut, koska joku keski-iän ylittänyt kuivakka harmajainen humppaletti pyöritteli Anittaa loppuillan. Se likka osaa nykyään tanssia ja mielellään häntä enemmänkin tanssittaisi.
Sillon se uskaltais paremmin huomauttaa vanhemmalle miehelle että haluu muidenkin kanssa tanssia. Muutenkin pitäis ujoille tytöille hommata henkivartia että uskaltaa paremmin huomauttaa vanhemmalle äijälle että haluu mielummin ikäistään seuraa. Monella nuorella tytöllä eteläsuomen lavoilla ei sitten yhtään oo rohkeutta sanoa suoraan, kun antaa vanhan äijän omii koko illaksi. En usko että kukaan nyt koko iltaa sentään isänsä kanssa halu tanssia.