Lensun baariin!

Vielä kun kerkeää, kohta on myöhäistä!!
111333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

mittää siel puljus.mänköö nuri koko lafka.kuka viittii ees katella ku punanaamaset,möhömahaset uko turilaat öräjäävät räkäposkella.

Äänestä
  • kaikki loppuu aikanaan ja tervetuloa uusille yrittäjille.Pois negatiivisuus eikä tuomita ketään konkurssiin ennenkuin on edes aloittanut!!!

    Äänestä

Viimeistä viikkoa viedään! Vielä kerkeää tutustumaan yhteen Lemin seitsemästä ihmeestä!

Äänestä

Tietääkö kukaan mitä lakkaavan kaupan/baarin tiloihin on mahollisesti tulossa? Uusi baari? Jos niin mitä ja minkälainen?

Äänestä
  • Juu,uusi baari! Pääasia että saa kaljaa ja kossua!! Paketit ja postipalvelut on sivuseikka. Ne voi hoitaa Kuukanniemessä, ei tule isoa lenkkiä Lemin kirkolta.

    Äänestä

  • pienituoppi kirjoitti:

    Juu,uusi baari! Pääasia että saa kaljaa ja kossua!! Paketit ja postipalvelut on sivuseikka. Ne voi hoitaa Kuukanniemessä, ei tule isoa lenkkiä Lemin kirkolta.

    siis rupeeko lemiltäkin saamaan kossua kuppilasta? tuleeko siitä muuten minkälainen? tiiätkö? mihis posti menee?

    Äänestä

hyvää jatkoa koko lensun poppoolle!

Äänestä
  • Kiitoksia vaan! Mukavaa oli "hautajaisissa" Jäiköhän kaljaa vielä täksi päiväksi rääppiäisiin?

    Äänestä

  • pienituoppi kirjoitti:

    Kiitoksia vaan! Mukavaa oli "hautajaisissa" Jäiköhän kaljaa vielä täksi päiväksi rääppiäisiin?

    vaan nyt se on ohi. Kuolkoon mahdottomuuteensa kaupungin poikien uusi kapakka.

    Äänestä

  • Pitkä tuoppi kirjoitti:

    vaan nyt se on ohi. Kuolkoon mahdottomuuteensa kaupungin poikien uusi kapakka.

    hienoa peruslemiläistä ajattelutapaa,kaikki uusi tuomitaan konkurssiin näinhän sitä kuntaa kehitetään.Onneksi lemillä ei kaikki ajattele asioista samalla tavalla!...ja ei muutes mene montaa vuotta kun me kaikki lemiläiset olemme kaupunkilaisia.

    Äänestä

  • Pitkä tuoppi kirjoitti:

    vaan nyt se on ohi. Kuolkoon mahdottomuuteensa kaupungin poikien uusi kapakka.

    mitkäs kaupungin pojat siihen on laittamassa baaria? ja miksi se niin mahotonta olis?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pienituoppi kirjoitti:

Vielä kun kerkeää, kohta on myöhäistä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu