Levittääkö puimuri hukkakauraa?

rahtikone

Vieras kone jos tulee niin voiko saada hukkakauran. Jos voi niin millä tavalla se tulee?

3

961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinne koneeseen!

      niitä hukkakauroja jää!

      • hukkakauraahukkakauraahuk...

        Mikä sen estäisi, harva puhdistaa puimuriaan NIIN tarkasti, ettei jokunen salamatkustaja mukana tulisi aina.

        Ostin käytetyn kuivurin jokunen vuosi sitten ja koetin purkaessani puhdistaa hyvin osia ennen tilalleni siirtoa, niin kyllä kuivurini pihalle kasvoi ihan uudet rikkakasvit siihen paikkaan, mihin purimme kuorman sieltä kuivurin haku keikalta.

        Hukkis kulkee niin mukavasti vaatteissakin!


    • ole...

      koskaan käyttänyt rahtipuijaa,vastaavasti hukkakauraa ei ole koskaan mun pelloilta tavattu..Ei varmaan ole mikään suuri salaisuus että rahtipuijat sitä levittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe