Aiemmassa keskustellussa tuli ilmi että merkkituotteet ovat suht kalliita Bangkokissa. Eräs tuttavani, kertoi niiden olevan huomattavasti halvempia Suomen hintoihin verrattuna! Ja onko totta, ettei aitojakaan vaatteita ole isoja kokoja (naisten M/L)? Kiitos vastauksista etukäteen!
Vastaukset 1
- ikä ja koko
Itsekin jo oikeastaan vastasit kysymykseesi. Eli kun aidot tuotteet Thaimaassa ovat sanojasi käyttäen "suht kalliita", niin sehän tarkoittaa "suhteellisen kalliita" ja se taas tarkoittaa että ovat "kalliita suhteessa muuhun hintatasoon" siellä! Sen sijaan suhteessa Suomen hintatasoon ne voivat kuitenkin olla edullisempia (kuin Suomessa). Näinhän se menee. En tosin ole käynyt vertaamassa esim. Louis Vuittonin kaupun hintoja Bangkokissa ja Helsingissä, joten ihan millintarkkaa analyysia en osaa tehdä. Mutta merkkivaatteiden kanssa varmaan pääsääntö on se, että sieltä löydät halvemmalla usein (ei aina) ja etenkin jos satut johonkin lukuisista, lähes aina käynnissä olevista, alennusmyynneistä!
Edullisemman luokan merkkivaatteet kuten vaikkapa Camel Active tai Lacoste ovat siellä Suomea halvempia.
Itse olen kokoa 44 ja täytyy sanoa, että ihan helppoa ei ole ollut vaatteita löytää. Mutta kyllä M ja L kokoja on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2931185Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2981085Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50938- 106899
- 101859
- 78853
- 108712
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2571Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11528