Uusi rakkauteni haluaa muuttaa yhteen, kannattaako?
Olen oinasnainen, hän on härkämies. Vaikealta tuntuu tämä suhde, mutta ihanalta myös. Luja yhteenkuuluvuuden tunne kaikesta huolimatta.
Olen oinasnainen, hän on härkämies. Vaikealta tuntuu tämä suhde, mutta ihanalta myös. Luja yhteenkuuluvuuden tunne kaikesta huolimatta.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Unohda horoskooppimerkit, ei ihmisiä voi jakaa 12 eri ryhmään.
Yhteenkuuluvaisuuden tunne yrittää selittää sinulle että horoskooppiuskovaisuutesi aiheuttaa ongelmia sinulle.
Suhteessa on sitoutumiskammoa puoleltasi, mies taas haluaa sitoa. Molemmat rauhoitutte kun alatte vaan elämään sitä suhdetta ja lopetatte stressaamisen. Huumori pelastaa monelta kurttuotsaiselta haaverilta.
Kun yhteenmuuttamisen perusteena on omistushalu ja vaistoat sen. Sano sille että katsotaan vuoden kuluttua kun olemme päässeet psykologisten ohjelmointimme ja lapsellisten turvallisuus tarpeidemme neutraalimmalle puolelle. Rakastaako se sinua vai pelkääkö se vaan?
Hälyttävä korvaan korskahtava sana aloituksessasi oli "uusi rakkauteni". Muuta yhteen sitten kun hän on "vanha rakkautesi" :D
Seikkailuun mars!
Oikeastaan rakkauteni on "uusvanha", olemme tunteneet periaatteessa kauan, mutta olleet suhteessa vähän.
Huumoria onneksi on löytynyt lähes joka tilanteeseen.
Yhteenmuuttaminen olisi järkevää noin käytännön elämänkin kannalta, mutta tottakai se pelottaa.
Mutta lähdenpä tästä seikkailemaan sitten...