mitenkä saan karkoittettua myyrät puutarhasta?sinne on ilmestyny muutamia kekoja,luulisin maamyyrän tekosiksi.antakaa vinkkejä.syökö ne omenapuun juuret?rungot on kyllä suojattu.
aapuva
3
269
Vastaukset
- miriam
niin eivät vahingoita omppuja. Luin jonkun henkilön saaneen myyrät pois pihaltaan valkosipuleista tekemällään tahnalla. Oli muusannu ne tehosekoittajalla ja lusikoinut massaa joka kolosta sisään ja tampannut sit aukon tiukasti kiinni. Vois kokeilla, mut kuulema kannattaa käyttää jotain heng.suojainta tekovaiheessa =)...
- myyriä
kyllä voisin uhrata muutaman valkosipulin hyvän idean takia,vaikka väititkin et ne haisee mulle ne on kyll herkkua,siis valkosipulit.mutta kiitti yritän kokeilla.
- miriam
myyriä kirjoitti:
kyllä voisin uhrata muutaman valkosipulin hyvän idean takia,vaikka väititkin et ne haisee mulle ne on kyll herkkua,siis valkosipulit.mutta kiitti yritän kokeilla.
oikein muistan, niin ainakin se yksi ruokalusikallinen sitä valkosipulitahnaa piti laittaa per kolo...Ehkä joutuu vähän vedellä laimentamaan, ettei tule liian paksua mössöä. Onnea yritykselle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824817- 1882178
- 1321822
- 1751455
- 341425
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161371ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj201329- 351116
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3181091- 781013