Eipä ole ihmeemmin näkynyt uusikoppaista Laguna III:a liikenteessä, ei. Ihan muutaman mustan farmarin olen bongannut, sekä yhden hopeanvärisen farkun. Malli on aikanaan varsinainen "collector´s item" eli keräilyharvinaisuus, tällä menolla.
Tänään töihin tullessani oli pakko hieraista silmiä, sillä edelläni ajoi valkoinen Laguna III farmari taksin kupu katolla. Sen verran kaukana se oli, etten erottanut minkä kaupungin taksi se oli, mutta Helsinki-Vantaan lentoasemalle se kurvasi.
Laguna III taksissa
4
737
Vastaukset
- epäiliä
Jospa rellun maahantuoja on antanut sen ilmaiseksi käyttöön saadakseen mainosta? En nimittäin usko että edes taksi-isäntä on NIIN tyhmä että ostaa uuden lagunan autokseen, parempaakin on tarjolla aika lailla edullisemmin...
- Pirssimiekkonen (alkup.)
Mutta vähenemään päin. Laadusta ei voi sanoa mitään, mutta renaultin alati alaspäin menevät myyntikäyrät näkyy väistämättä auton jälleenmyyntiarvossa.
- maailmalla useinkin
Harvemmin näkyy Rellua suomalaisessa taksissa. Äkkisältään en muista kuin yhden metallibeigen Scenic II:n. Sellainen vilahti myös eräässä kotimaisessa leffassa, mikäs se nyt oli. Se joka kertoi maksullisesta miehestä.
Maailmalla Renault taksissa ei ole mikään kummajainen. Vasta näin ekakoppaisen Scenicin Amsterdamissa tolpalla, ja Roomassa oli kaikkia yleisimpiä Relluja, myös ekakoppaisia Meganeja, joissa on takana aika niukka jalkatila.
Ranskassa Laguna II on yleinen taksissa, mutta ei niin yleinen kuin voisi kuvitella. Siellä oli yllättävän paljon Octavioita kupu katolla.
Jos Renault toimii maailmalla ammattiliikenteessä, en ymmärrä miksei se tekisi sitä myös täällä??- Pirssimiekkonen (alkup.)
En itsekään epäile etteikö toimi, tai niin ainakin tehdas on luvannut, että laatu on parantunut reilusti entiseen malliin. Kyse on vain siitä, että renault ei ole kovinkaan haluttu auto käytettynä, ja jälleenmyyntiarvolla on suuri merkitys kun autoa ostetaan. Eli renault, ei kiitos....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k222401- 612327
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1062270- 321527
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2381522- 321480
Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt371422- 281190
- 951171
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä201156