Aika vakuuttavaa footagea lähieteisyydeltä ja päiväsaikaan. Mitähän skepot tähän keksii?Puikoissa myös Jamie Maussan...
http://uk.youtube.com/watch?v=copW7Fn16Ew
http://uk.youtube.com/watch?v=copW7Fn16Ew
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Takuumiehenä Jaimme Maussan, universumin suurin ufohuijari.
Jahas, kun ei kerran keksitä inistävää kuvan laadusta tai autenttisuudesta niin inistään sitten jostain muusta (täysin epäolennaisesta). Sitä paitsi eihän videolla itsellään ollut mitään tekemistä Maussanin kanssa. Hän vain tutkii tapausta jälkeenpäin.
Oliko sinulla selitystä mikä tuo videossa nähty UFO voisi olla?
Ensinnäkin postaamasi linkki on ollut palstalla ennenkin. Toiseksi voisit etsiä laajemmin Jaimen puuhailuja (mieshän vedättää kympillä). Kolmanneksi videolla voi olla ihan mikä vaan.
Maussanilla on Meksikossa tv-ohjelma parailmiöistä ja sikäläisille näyttää vuosiemn mittaan kelvanneen melkein mikä vain. Ole sitä mieltä kuin haluat, minusta Jaime on huijari pahimmasta päästä.
Ensinnäkin pahoittelen tästä toistosta. Toiseksi olen kyllä perehtynyt ukon työsarkaan laajemminkin ja hänhän on kansainvälisesti arvostetuimpia ufo-tutkijoita. Kolmanneksi: "miten vitussa se voi olla mikä vaan?" Siis esim. kasa hevosen paskaa! Siltäkö se näyttää sinusta!?
Tiedän kyllä ukon ohjelmastakin enkä ota siihen kantaa sen enempää. Ei tuo pointti tee tapauksesta yhtään sen epäuskottavaa.
"Kolmanneksi videolla voi olla ihan mikä vaan."
No tulipas siinä todella kova debunkkaus.
Ei siinä nyt ihan mikä vaan voi olla.
Joko se on tietokonefeikki tai sitten ufo.
Itse en ainakaan mitään tuon näköistä tiedä mikä kelluu ilmassa joten valaiseppa meitäkin mikä se voisi olla.
etkö nyt sitten muuta sanottavaa tuosta keksinyt...aina on oltava joku syy millä nyt saisi evättyä sen ufo-mahdollisuuden, naurettava tyyppi (tarkoitan samalla kaikkia muitakin jotka ovat vähintäänkin kuvankäsittelyä senverran harrastelleet jne) voihan tuo olla joku digifeikki mutta harvinaisen selvä kuva tällä kertaa ja antaa myös sen mahdollisuuden että kuva olisi aitokin. aito, kunnes toisin todistetaan!
mistään patologisesta kieltämisestä vaan enemmänkin 'kuluttajavalistuksesta'. Ettekö nyt herran tähden näe Maussanin naamion taa. Mies on toistuvasti pelannut oman mediansa pussiin. Esimerkiksi 2001 Meksikonlahden öljyvalot, Hale Bopp -ufohuijaus, 1996 jättiäisufoväite, säälittävä Reed-tapaus, tehtaili ilmapallovideoita, osallistui ainakin kahteen alienkuvaväärennökseen, on myynyt eteenpäin feikkivideoita jne. Näistä on paljon materiaalia netissäkin.
Miksi helvetissä tällaiseen saarnaajaan pitää uskoa, kun maailmassa on kasapäin oikeita rehellisiä ja ansioituneita ufotutkijoita? Voi kuvitella, miltä jostain Stanton Friedmanista tai Richard Hallista tuntuu, kun epärehelliset syövät heidän työtään.
viranomaisten pyörittämiä debunkkaus- ja mustamaalaussivustoja missä jokainen totuudenetsijä ja -kertoja valehdellaan huijariksi?
...vastaväitteenä tähän että älä usko kaikkea mitä netissä väitetään! Maussanhan on selkeästi lavastettu huijariksi jonkun toimesta. :D
Kyllä hänelle varmaan aidotkin videot kelpaavat.
En tiennytkään että hännen väitetään luimineen jotain ufo-huijauksia...
Niin notta mitäpä tämä Jamie Maussan nykyisin touhuaa?
Lenteleekö hän kenties edelleenkin niillä (kuvitteellisilla) ufoilla?
Siinä videokuvan vasemmassa alakulmassa on selvästi nähtävissä
Andromedan ystävällismielisten avaruusrotujen C3- tyyppisen kevyen tiedustelualuksen oikea yläkulma.