metritolkulla kangasta?

soon to be bride

Olisiko kellään tietoa mistä voisi ostaa halvalla kankaita?
tarvittais tooosi paljon jotain peruskangasta, ei niin väliä mitä, hääpaikan somistamiseen. Tila on korkea teollisuushalli ja pitäisi saada kangasta roikkumaan kattopalkeista PALJON. varmaan ihan valkoista ja mustaa ja ehkä jotain kuparin väristä. Onko muuten ideoita mikä kangas laskeutuisi kauneimmin?

4

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikeaaa

      ikeasta

    • ei kuulosta hyvältä

      Kangas on kallis vaihtoehto. Joka tapauksessa; halvimmat eivät suinkaan löydy Ikeasta. Tohon tilaan tarvitaan jo niin monta sataa metriä, että metrihinnan pitäisi jäädä reippaasti alle 5 euron, ehkä johonkin 1-2 euroon. Paras vaihtoehto kankaista olisi yrittää sopia jonkin kangaskaupan kanssa (joku iso, esim Eurokangas) "pakettihinta" esim. tuplaleveälle valoverhokankaalle. Halvemmaksi voisi tulla käyttää esim. jotain muovia, verkkoa tms.

      Ylipäänsä oon sitä mieltä, että ajatus koko tilan madaltamisesta verhoilulla (on matksu sitten mitä hyvänsä) on karannut käsistä, tulee aiheuttamaan suhteettoman paljon harmaita hiuksia sekä ison loven lompakkoon.

      Saisiko tilantuntua madallettua esim. valaistuksella? Tai antaa vaan olla? Kaikua saa pienennettyä lattialle ja seinille asetetuilla tavaroilla ja tekstiileillä (pöydät, pöytäliinat), ja parhaiten kovat äänet dumppautuvat ihmis- eli vierasjoukkoon.

    • tekstiilialalla

      Kannattaa kysyä tukkuliikkeistä, jos sadoista metreistä on kyse; Sinax Espoossa, Tekstiilipalvelu Toijalassa.

      Kangasta menee kyllä teollisuushallin vuoraamiseen todella paljon, itselläni meni miltei sata metriä pelkkiin juhlatilan verhoihin, onneksi sain kankaat ilmaiseksi suhteilla.

      • Tindeu

        Kyllä luuserit ostaa kangaat kaupasta.Ajatelkaa onnettomat sitä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5578
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3111
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2694
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2062
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2055
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1869
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      99
      1839
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      174
      1772
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1478
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1248
    Aihe