Olin tyttäreni kanssa uimahallissa, tyttäreni laski vesiliukumäestä.. hölmönä menin liian lähelle liukumäen alas (tarkoitukseni oli ottaa tyttäreni kiinni), tyttäreni tuli jalatsuorassa kovaa vauhtia päin mahaani.. sattu aivan hitosti.. ja nyt arka olo mahassa. Kysymys kuuluukin pitisikö soittaa neuvolaan tms..?? olen rv18
Auttakaa :(
mitä tehdä??
4646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
....ilman muuta tarkistukseen!! Polille ultraan.
Ihmettelen mihin ihan selkeä maalaisjärki on kadonnut tänä internet-aikana....
mua suututtaa kun oli täällä keskustelupalstoilla mikä tahansa kysymys, niin aina on joku vastaamassa tuon saman ärsyttävän "järjen käyttö sallittua".
jos nyt et halua auttaa toista ongelman kanssa, niin jätä vastaamatta. itse olen sitä mieltä, ettei kaikissa asioissa aina tarvitse synnytyssairaalaan soittaa, jos on näitä ihania vertaistukiryhmiä ja keskuselupalstojakin, mistä muuten saa monesti aivan loistavaa apua moneen asiaan.
...ja, ei kaikilla stä järkeä ole yhtäläistä määrää, joten mitäpäs jos vaikka joku on oikeasti TYHMÄ!
että sinunlaisia on myös täällä :)
Ja sitten vastaus aluperäiselle..
Eiköhän tuo kohtu suojaa tuossa vaiheessa vielä sen verran hyvin vauvaasi kun pikkuinen on vielä aika pikkuinen.. jollei masu kipu hellitä ja varsinkin jos jotain vuotoa alkaa tulemaan, suosittelen menemään tutkimuksiin. Muuten kaikkea hyvää :)
Kyllä kannattaa tietenkin tarkistuttaa tilanne, mutta vauva on kyllä hyvässä suojassa kohdussa, eikähän kannata itseään ruoskia jos vahingossa jotain tuollaista sattuu. Mutta suosittelen ehdottomasti että soitat neuvolaan, aika kovalta tälliltä kuitenkin kuulostaa.