yritystä

kovasti olis ajatuksena jotakin yritystä laittaa. onkohan ideoita mitä harjavallasta puuttuu. liiketiloja ainakin löytyy.
2585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

rautakaupan luulis kannattavan.ei tarttis aina naapurikuntiin lähteä ostamaan sitä sun tätä.

Äänestä
  • Onhan täällä ollutkin rautakauppa vielä muutama vuosi sitten. Mutta kun hinnat olivat sen 5-10% kalliimmat kuin Porin isoissa kaupuoissa niin asiakkaat hakivat tavaransa Porista.

    Ja sanoisin, että olipa se ala mikä tahansa niin ei Harjavallassa voi asiakkailla maksattaa syrjäkylälisää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tauno talonmies kirjoitti:

kovasti olis ajatuksena jotakin yritystä laittaa. onkohan ideoita mitä harjavallasta puuttuu. liiketiloja ainakin löytyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu