Aamulla puuroa iso lautanen, maitoa, viinimarjoja
Parin tunnin päästä siitä alkoi mässäily:
pussillinen kuivattuja hedelmiä (Hawaiji)
5 banaania
2 jogurttia (sekaan kaurahiutaleita)
4 isoa lämmintä ruisleipää (vastaa 8 realin kokoista), jossa päällä sieniä purkillinen, ananasta purkillinen, tonnikalaa purkillinen, juustoa, ketsuppia ja levitettä.
Tämän jäljeen pussillinen real-ruisleipiä, päälle levitettä ja lopuksi omena...
Eilen söin muiden isojen syömisten lisäksi karkkipussin jossa paljon suklaata ja toffeeta.. yök
En ole hakenut apua mistään, mutta saattaa olla että minun täytyy pian hakeutua. Mässäily haittaa sosiaalista elämääni, enkä monesti mene kouluunkaan kun on niin turvonnut olo.
Olen syönyt pitkään epäsäännöllisesti. Jätin poikaystäväni kesällä. En halunnut aina nähdä häntä, koska olin ahminut. Kärsin haluttomuudestakin. Kuukautisia minulla ei ole ollut pariin vuoteen ilman lääkitystä. Lääkäri diagnosoi menkkojen puuttumiseen stressin. Lisäksi kärsin huonosta itsetunnosta. Tahtoisin olla hoikempi, vaikka vielä olenkin normaalipainossa.
Olen 61kg 165cm, ja ihanteeni olisi painaa 55kg.
Tänään
Syömishäiriö..?
1
670
Vastaukset
- se on se pienin ongelma
Koita nyt päästä tosta mässäilystä eroon. Aamusi alkoi ihan hyvin ja sitten panit ranttaliksi. Miksi? Kysy sitä itseltäsi äläkä anna sen tapahtua uudestaan.
Jos nyt vaan syöt niin kuin normaali ihminen niin painosikin alkaa muuttua normaaliksi. Jos ahmit ja mässäilet niin totta helvetissä pysyt paksumpana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy122138Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1441684Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1221239Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82211222Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861124Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko111077Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661055Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.97886Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j70842- 80833