Moi. Mikähän olisi hyvä vehje vesileimojen tutkimiseen? Ostin sellaisen Lindner, 30 euron vehkeen, jossa on alusta ja jotain mustetta muovissa. Ei vaan toimi. Jos vesileima erottuu, niin sen jo näkee ilman tätä laitettakian.
Vastaukset 1
- slammm
pulma. Suomalaisiin ei juuri laitteita tarvita, ne näkyy muutenkin ylösalaisin mustalla alustalla tai sivuttain kirkasta valoa vasten. Puhdistettua bensaa olen myös koittanut, huonolla menestyksellä. Nämä "laitteet" auttaa varmaan vähän, itse olen testaillut liikkeissä niitä, enkä ole ostanut, kun "testimerkeistä" ei vesileimat erottunut yhtään paremmin kuin ilman laitteita. Kaikkein kalliimpia sähköllä toimivia en ole testaillut. Joidenkin maiden merkeistä ei vaan vesileimaa meinaa tunnistaa millään. Ilman apuvälineitä meinaan pärjätä jatkossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941365
- 781123
- 49817
- 58752
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste157739- 37668
Mustikat jää metsiin
kun ei thaikut saa lupia tulla ja oman maan työttömät ei viitti metsään mennä. Itse poimin noin 20-30 sangollista kesäi61664Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?85651Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T16640Jaakko Kyllönen !
Koettaa viisastella,Kuhmon hoito paikkojen kohtalosta.KYLLÄ SE OLI KOKOOMUS;JOKA ETU NENÄSSÄ EDDUSKUNTA VAALIEHDOKAS TEA24571