Milloin viimeksi olet tuntenut syvää kiintymystä,
sydäntäpakahduttavia tunteita toista ihmistä
kohtaan?
Enempi tarkoitan tässä perheettömiä/lapsettomia
ihmisiä.
Kaikkien vastaukset olisivat tervetulleita :))
Syviä tunteita
20
1042
Vastaukset
- Jermuxi tms.
Just niinku nelikymppisissä on paljon katkeroituneita yksinäisiä, joiden valikointi ja ulospelaamistaktiikka ei ole onnistunut..Siinä ne sitten vinkuu yksinäisyyttään ja ei ole perhettä ja muut mennä porskuttaa ohi.
Heille se tunne on sydäntä pakahduttava tunne itsessään. Ootahan vaan kuules, niin kohta ropisee..- mira-ley
huomenta vaan,
Niin tuli kysymys kirjoituksestasi -minne ohi?
...kaikilla meillä on omat "taistelumme" täällä elämässä. Kokemukset vaan ovat erilaisia, mistä voisimme jotain oppia. Olemme yksilöjä lopulta.
t:mira-ley ;) - Jermuxi tms.
mira-ley kirjoitti:
huomenta vaan,
Niin tuli kysymys kirjoituksestasi -minne ohi?
...kaikilla meillä on omat "taistelumme" täällä elämässä. Kokemukset vaan ovat erilaisia, mistä voisimme jotain oppia. Olemme yksilöjä lopulta.
t:mira-ley ;)Onnistujat menee eteenpäin ja toiset jää surkutteleen nettiin omia surkeita epäonnistuneita ratkaisujaan..Tuolla 50 joku oli myynyt pois 30 vuotta vanhan jääkaapin 5 vuotta sitten ja vieläkin se tuolla surkutteli tekemäänsä ratkaisua...
Eli tässä tapauksessa eteenpäin..Nää niiskuttajat sitten potkii kengänkärkeään maahan ja jää paikoilleen vetisteleen.
- tällä
hetkellä. Tunne tosiaankin on pakahduttava. En olisi uskonut, että vielä "tässä iässä" näin voi käydä. Siis, että rakastuu aivan päättömästi. Ei mitään järkeä tässä tunteessa.
- OnniOlematon
Ei siitä niin kauaa ole ja vielä kaihertaa
mutta ite mokasin se siitä.
Tehtyä ei saa kai enää tekemättömäksi.
Eikö ainakin hyvä tunnustus? - Putkivalo
ja yksi elämäni kauneimmista vaiheista, ajoitus meillä vaan oli perseestä :)
Herätys todellisuuteen ja väistämättömään loppuun oli niin kova että piti irrottautua kaikin tavoin vanhasta totutusta, nollata ja aloittaa uudestaan. En unohda häntä koskaan.
Miten mulla on sellainen tunne että kokenut jotain samantapaista?antanee voimia huonompina hetkinä.
Vaistosi ei ihan osunut kohdalleen, minäkään en
unohda koskaan, mutta tunteeni on että viha ja
rakkaus voivat olla todellakin lähellä toisiaan.
se olisi wain lapsettomien/perheettömien tunteita?
- Sibone´
Siksi avaus tuossa muodossa, että yleensä ihmiset, joilla lapsia, (=suurin osa) kokee syvimmät tunteensa heitä kohtaan.
Tässä haluttu rajata enempi aikuisten väliseen
tunne-elämään. Sibone´ kirjoitti:
Siksi avaus tuossa muodossa, että yleensä ihmiset, joilla lapsia, (=suurin osa) kokee syvimmät tunteensa heitä kohtaan.
Tässä haluttu rajata enempi aikuisten väliseen
tunne-elämään.ihmisiä joilla ei ole tunteita lapsiaan kohtaan ?
ja miten woit sanoa että suurimmalla osalla perheellisistä näin olisi?
ja kuitenkin useimmilla aikuisista on lapsia?- Sibone`
A.DONIS kirjoitti:
ihmisiä joilla ei ole tunteita lapsiaan kohtaan ?
ja miten woit sanoa että suurimmalla osalla perheellisistä näin olisi?
ja kuitenkin useimmilla aikuisista on lapsia?..pelkkää oletusta..
Mutta väitän, että sex -asioissa miehet on tunteettomampia,
ei täysin yleistäen, mutta useammin kuin naiset! - keskellä arkea
Sibone` kirjoitti:
..pelkkää oletusta..
Mutta väitän, että sex -asioissa miehet on tunteettomampia,
ei täysin yleistäen, mutta useammin kuin naiset!Tässä menit nyt aika pahasti harhaan. Olen itse kolmen lapsen isä. Elämässä lapset ovat aika paljon suurissa rooleissa. Mutta se ei tarkoita etteikö sex-asiat olisi mielessä.
Asia on oikeastaan päinvastoin. Seksi on suuri voimavara ja sitä tarvitsen paljon. Siinä on suuret tunteet pelissä ja se todella antaa paljon. Vaikea kuvitella jaksavansa arkea ilman seksiä. Ja nimenomaan sen oman vaimonsa kanssa. - Sibone`
keskellä arkea kirjoitti:
Tässä menit nyt aika pahasti harhaan. Olen itse kolmen lapsen isä. Elämässä lapset ovat aika paljon suurissa rooleissa. Mutta se ei tarkoita etteikö sex-asiat olisi mielessä.
Asia on oikeastaan päinvastoin. Seksi on suuri voimavara ja sitä tarvitsen paljon. Siinä on suuret tunteet pelissä ja se todella antaa paljon. Vaikea kuvitella jaksavansa arkea ilman seksiä. Ja nimenomaan sen oman vaimonsa kanssa.ymmärretyksi, niin kuin tarkoitan.
En sitä, että nuo kaksi asiaa sulkisi toisensa pois.
Mutta lyhyissä (seksi)suhteissa naisella useammin tunteet enempi pelissä. - että haet..
Sibone` kirjoitti:
ymmärretyksi, niin kuin tarkoitan.
En sitä, että nuo kaksi asiaa sulkisi toisensa pois.
Mutta lyhyissä (seksi)suhteissa naisella useammin tunteet enempi pelissä.tunteiden aitoa alkuperää..mutta sitä ei voi erotella asenteella suhteessa tai ei, lapsia tai ei. Tunteet, varsinkin vahvat, etenkin samalla "aaltopituudella" oleminen ja yhteenkuuluvaisuuden tunteet ovat vaistonvaraisia, universaaleja, inhimillisiä, joihin ei kuulu asenteet eikä kulttuuri.
- sivupersooNaNa
No en taida paljastaa koska ja milloin.
Joskus voi toisesta ihmisestä tulla vaikka tapa.
Joka kuitenkin osoittautuu arvottomaksi
ajan haaskaukseksi;=) - wilma60
Tunteet on suuria lapsia kohtaan ja tiikeriemon lailla heitä puolustan. Mutta eipä mulla muita tunteita sitten olekaan. Toista aikuista kohtaan en ole suuria tunteita kokenut aikoihin enkä edes muista miltä ne tuntuvat. Ja tuskin enää tässä iässä tulen sitä tietemäänkään. Seuraavat suuret tunteet tulevat ehkä esiin kun saan lapsenlapsia; toivottavasti kuitenkin yli 10 vuoden päästä.
Sydäntäpakahduttavat tunteet on jatkuvia. Ihmeellisiä otuksia nuo miehet. Tuppaavat peuhaamaan ajatuksissa niin ettei sinne muuta mahdu. :)
- usko,
Onko se paha asia?
usko, kirjoitti:
Onko se paha asia?
Ihana asiahan se on hullaantua.
Se harmi siinä on että aiheuttaa häiriöitä keskittymiskykyyn muissa asioissa :).
- jammut
Onnistuneen seksisuorituksen jälestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943582
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442937Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742416- 612348
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512301Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172277Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212163Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202147- 1172108
- 621994