Löytyykö netistä firmaa joka myy esim. Ak-47 replikoita(ampumakelvottomia). Dekoaseella oli myynnissä, mutta kiinteällä puuperällä tilapäisesti loppu.
Näyttääpi nuo suomikonepistoolitkin olevan jo kaikki yli 500euron. Muistan kun minulle sellaista kaupattiin ja naurettavaan 200euron hintaan. myyjä ei meinannut päästä siitä millään eroon. Nyt on ajat toiset.
deaktivoituja/replica aseita
6
1970
Vastaukset 6
- Tadzio de Santis
Sanoisinpa että lykkäsit kätesi kyynärpäitä myöten paskaan kun et ostanut suomi-kp:tä tuolla hinnalla. Siis ihan sijoitusmielessäkin. Nivalan savenmaalla oli joku vuosi sitten kaksi deaktivoitua yksilöä 499 ernon kappalehintaan. Patruunapesään oli hätäisesti hitsattu nööli, pahempikin sirkkelisormi olisi osannut työstää aseen ampumakuntoon.
- Asetilannetta
On kaksi huonoa juttua. Toinen on virasnomaispolitiikka, joka ei tunne koko asealaa. Tehdään taitamattomia päätöksiä. Tällä hetkellä päätyy dekoksi historiallisesti merkittäviä aseita. Ja dekotapa on sellainen, että ase menee joka suhteessa pilalle.
Toinen huono juttu on tuo temppuilu. Asealan maine kärsii joka kerta kun joku kotiasentaja yrittää palauttaa dekotun aseen ampumakuntoon. Jos kerran on dekottu, niin antaa sitten olla dekona. Jos pitää saada keräilymielessä mielekäs ase, eli riittävän ehjä, kannattaa alkaa keräilijäksi ja hoitaa lupapolitiikka kuntoon. Siinä on vaivansa, mutta silti. Eihän kukaan ajele rekkaakaan ilman asianomaista korttia, selitellen, että rekkakortin hankkimisessa on liikaa vaivaa. Keräilyluvan saa paljon pienemmällä vaivalla kuin rekkakortin.
- rekyyli-make
Tuolla on Denixin valmistamia AK-47, Thompsoneita, MP-40... Ym.
www.mustaruuti.fi Hinnatkaan ei pahat.- seseseseses
Itse ostin tuollaisen denixin valmistaman Thompsonin koristeeksi etukahva malli paino ja ulkonäkö melko vakuutava
- joku homo
joo 1 on kuulapurkki.fi,jonneweb:net siin sulle
- pate pyssymies
musta ruudista ak-47
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1111020
- 61937
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun89727- 77713
- 41655
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la34607Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22562Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille
Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka27549- 52535
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37488