Taas ollaan lähtöpisteessä. Ei noista täälläkin mainostetuista voiteista ole hevon helvetin hyötyä. Aina kun pääsee ongelmakohdasta eroon niin ilmestyy toinen. Nuoremman sortin jätkänä tuskin otan itkuraivareita mutta raivarit kuitenkin.
Puhdistusgeeliä käytän aamuin illoin. Samoin acnex-liuosta pumpulilla. Basironia laitan yöksi halutuille alueille ja aamulla vielä kosteusvoidetta. Tulokset ovat vain minimaalisesti parempia kuin aikaisemmin, kun aina pukkaa jostain uutta rumaa kohtaa.
Että tällaista. Mukava taas aloittaa päivä. En taida niitä naamioitakaan kokeilla kun tuskin niistä kuitenkaan on mitään apua. Vai?
Puhdistusgeeliä käytän aamuin illoin. Samoin acnex-liuosta pumpulilla. Basironia laitan yöksi halutuille alueille ja aamulla vielä kosteusvoidetta. Tulokset ovat vain minimaalisesti parempia kuin aikaisemmin, kun aina pukkaa jostain uutta rumaa kohtaa.
Että tällaista. Mukava taas aloittaa päivä. En taida niitä naamioitakaan kokeilla kun tuskin niistä kuitenkaan on mitään apua. Vai?
Vastaukset 6
Vanhimmat
että käytät liian vahvoja aineita, "ylipuhdistat". Eli iho pukkaa lisää rasvaa, koska kuivatat sen vahvoilla tuotteilla. Rupea ainakin laittamaan iltaisinkin kosteusvoidetta ja sen jälkeen Basironia ainoastaan finnin päälle.
Sisältääkö acnex-liuos alkoholia? Jos, niin voit harkita sen vaihtamista alkoholittomaan kasvoveteen.
Ja tietysti kannattaa käydä kosmetologilla/lääkärissä, jos tuntuu, että raivo jää päälle..
Joo, kyllähän acnex on varsin alkoholipitoinen, mutta apteekkari sen käyttöä suositteli. Mukavasti se välillä kirveltää, mutta en tiedä sitten onko se haitaksi. Kokeilen noita pieniä juttuja, niin eiköhän homma vielä toimi. Tuota kasvovettä ei saisi heti pestä pois, vaan antaa vaikuttaa vähän aikaa. Eli sen virheen tein.
Miksi tuhlaat rahoja noihin litkuihin, mitkä ei auta mitään. Niin tein tyhmänä itsekin ja parin vuoden raha tuhlaamisen jälkeen menin ihotautilääkärille ja sanoin, että HALUAN roaccuttan kuurin ja sen myös sain. Nyt kuukausi mennyt eikä kylä vieläkään mitään tuloksia näy, mutta uskon, että tämä auttaa.
Varaa aika ihotautilääkärille! Ei nuo paska-voiteet mitään auta.
heih, muuten hammastahna auttaa finneihin x] siis ihan normaali, mikä tahansa merkki, aivan mahtavaa ainetta! Yössä kuivattaa finnin kuin finnin... :) kokeile x)
Käy hakemassa yleislääkäriltä antibioottikuuri akneen ensin(pitkäkestoinen) ja jos se ei auta niin puhukaa lääkärin kanssa jatkosta. Hoitoja on olemassa että älä heitä toivoasi menemään!
Oletko testannut valohoitoa akneesi?Kannattaa kysyä ihotautilääkäriltä lisää ja hakea lähete!