Wikipedia

4757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nakkila on Nakkimiehen kotipaikka ja Suomen kansallisvihanneksen syönnin ja ruuaksi valmistamisen virallinen tukija ja alkukoti. Nakkilassa tavataan (ainoana paikkana maailmassa) koulutettuja nakkininjoja, joiden taidot valmistaa nakkeja ovat tarunomaiset. Sanotaan, että täysinkoulutettu nakkininja pystyy grillaamaan ja sinapilla maustamaan nakin viidessä sekunnnissa. Perimätiedon mukaan Nakkilan sai alkunsa, kun Nakkimies aikojen alussa saapui enneuniensa ohjaamana paikkaan, jossa nakin tuoksu oli vahvin. Siihen kohtaan, mihin hän laski sinappipurkkinsa, perustettiin Nakkila. Myöhemmin nakinsyönnin ja -valmistamisen salat ovat levinneet koko Suomeen, mutta missään muualla kuin Nakkilassa ei osata nakkeja tehdä Toden ja Oikean Nakin Tien, jonka osoitti Oppi-Isämme Nakkimies, Nakkilan Perustaja ja Ensimmäinen Nakinsyöjä (lyhyesti Nakkido) mukaan.

Äänestä
  • Nakkilalaisen kioskin myyjällä niin mene sinne ja pyydä 3 nakkia sinapilla. Ihan huumorintajutonta touhua!

    Äänestä

Voi voi! Aika kiva että joku tahtoo antaa Nakkilasta maailmalle tuollaista kuvaa :( Eipä sillä että olisi maailman kannalta sen suurempaa merkitystä, surullista kuitenkin! Vai on oikein raiskattu opiskelijoita...ihan siinä määrin että on wikipediassa mainittava. Mielestäni tuollaisten Skto ja Villilä keskeisten juttujen julkaisu voitaisiin lopettaa! Tai jos edes jotain positiivista vois antaa ilmoille, nyt kuullosti siltä että ainoat sivistyneet Nakkilan asukkaat ovat ulkopaikkakuntalaisia opiskelijoita. Ite myös Skto:ssa opiskellut ja jäänyt Nakkilaan, vaan ei minua ole raiskattu, pahoinpidelty eikä muutoinkaan kaltoin kohdeltu. Onhan se ikävää että kaikki ei vaan pienellä paikalla sulaudu joukkoon tuosta vain, kahnauksia syntyy. That´s life...

Äänestä
  • Kuulostaa ei kirjoteta kahella ällällä.

    Onks kellekään tullu mieleen, et noita tekstejä voi myös ite muokata, eikä tarvi inistä täällä ja antaa virheellisen infon levitä. Kävin poistamassa turhan tekstin, mut ois kiva jos joku taituri kävisi kääntämässä sinne ihan oikeeta Nakkila-tietoa :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


akkl kirjoitti:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nakkila

Voi voi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu