Venetsialainen juhla

Pahoittaako joku mielesä, jos ankkuroin järvelle kynttilöitä palamaan iltasella?
Kerään toki hylsyt pois sitten huomenna.
2474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kunnan tapahtumasivuilla näytti olevan ilmoitus venetsialaisista satamassa lauantai-iltana. Itse taidetaan pitää eläviä tulia järven toisella altaalla, omassa rannassa. Parina viime vuotena on naapuritkin ollut juonessa mukana. Pohjanmaan rantaruotsalaisten tapa taitaa yleistyä Savoonkin.

Äänestä
  • Me vietimme, kynttilät paloi ja oli kivaa, naapurissa oli kyllä vielä kivempaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mokkelija kirjoitti:

Pahoittaako joku mielesä, jos ankkuroin järvelle kynttilöitä palamaan iltasella?
Kerään toki hylsyt pois sitten huomenna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu