mistätän voisi äänen lähtevän,on kuin tulisi takapäästä jostain sellainen pörinä muistuttaa kuin olisi mopon selässä, ääni kohoaa jo tuossa kuudenkympin kohdalla ja yhdeksänkympin kohdalla voimakkain ja matalin, sama ääni toistuu jos rullauttaa ihan tyhjäkäynnillä, mutta toisaalta erikoista jos silleen voimakkaasti kääntää ajaessa oikealle niin ääni sitten häviää tyystin.
ajokki on v98 1.8i 16v henkilömallin xantia ajokilometrejä takan 145000 km
ajokki on v98 1.8i 16v henkilömallin xantia ajokilometrejä takan 145000 km
Vastaukset 5
Vanhimmat
veikkaisin tuolla kuvauksella että kyseessä olis joku rikkinäinen pyöränlaakeri.
Taitaa olla sama auto kun loebilla jyväskylän rallissa 2008. Ainakin radiossa kuului tosi pörinät kun se meni Heinolassa.
tämä sama ajatus on käynyt minunkin mielessä, että jokohan ois pyörän laakerista tuleva ääni. toisaalta ihmetyttää voiko noinkin vähillä kilometreillä mennä, ja kun useimmiten yksin ajettu eikä kärryä vedetty.
Autosi on pörrrrrrrrrrrrrriäinen.
Oletko katsonnut jousipallojen paineet ohjaustehostimen vierestä? Aika usein silloin kun jousipallojen paine ei ole kohdallaan se resonoi ääntä auton taakse jolloin ääni muistuttaa vuotavaa takapakoputkea.
Laitan linkin kun löydän ok kuvat edellä mainitusta aiheesta motonetinsivuilta.