Huomasimpa lehdessä että jo jonkinaikaa seissyt kirjastoauto on myyty sitten. Ja ihan tarjousten perusteella, kuullostaa hyvälle.
Mutta, MISSÄ on ollut tarjouskysely, tiedostus milloin päättyy ja minne tarjotaan?
Omaan nokkaan haisee "sisäpiiri" kaupalta, ja taas meitä veronmaksajia on kusetettu.
Mutta, MISSÄ on ollut tarjouskysely, tiedostus milloin päättyy ja minne tarjotaan?
Omaan nokkaan haisee "sisäpiiri" kaupalta, ja taas meitä veronmaksajia on kusetettu.
Vastaukset 5
Vanhimmat
jollain köyhällä valittamisen tarve.Mikähän tuo haisee sinunkin klyyvariin joutenolo varmaankin!
Mitä, onko se auto jo myyty- itse joskus sitä kyselin , mukavuuksilla varustetun asuntoauton olisin kyhännyt, mutta ei kuulemma myydä. Se siitä sitten :-(
Olisihan tuohon silti köyhänkin rahat riittäneet kun sen hinnan sitten selvitinkin tuosa äsken, siihen ei kummoista rahamiestä tarvittu sitten.
Onko muuten tuo edellinen "klyyvarimies" tässä kähminnässä mukana- joenkin minun hienostuneeseen nenään haiskahtaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
niin perkele on salloo myöty aato tutunkauppoina,,,NÄINHÄN PYHÄSALMESSA KAIKKI ASIAT HOIDETAAN,,,,,,tumppukylän valtuustot yms,,,,kaikuuko perseet,,,
pyhäjärven sanomissa ilmoituksessa jossa muutakin tiedotettavaa kaupungin taholta. Totta, halvalla meni, nyt harmittaa etten tehnyt tarjousta. Mutta oma moka.
Ukkoja näky pyörivän ku maatalousnäyttelyssä valmetin ympärillä.