Jarrua jarrua

Ilomantsi-palstalla on aika vähän nykyään Ilomantsi-aiheista tarinaa.

Nythän tämä on täynnä eräänlaista Putin/Georgia/Venäjä/tms.Lipponen hallelujaa/blahblah vuodatusta.

Ei täällä juurikaan järkevä Ilomantsiin liittyvä keskustelu erotu, koska huuhaa-jorinat painavat aiheet alas.

Keskustelunavaukset ovat ok, mutta väärällä palstalla.

Omiin viesteihin ei kannattaisi vastailla (itselleen) muutaman minuutin välein.

Pidettäisiinkö se maailmanpolitiikka muualla, ja keskityttäisiin ihmettelemään paikallisia asioita?

Vapaa maa tämä on. Jatkakaa. Tuli vaan mieleen.
6188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olet oikeassa, mopo on karannut käsistä. Sitäpaisi, ko. kriisistä keskustelu ei vaikuta asiantuntemukselta. Asiaa käsitellään monilla muilla keskustelupalstoilla ja sieltä löytyy tietoakin. Tunneperäinen möykkä ei asioita valaise.

Äänestä
  • Huomattu, melkein päivittäin käyn katsomassa mutta ei ole kuin politiikkaa, tai jotain huu haaaaaaaaaaaaaaaaa hah hah haaa.. ei vois vähempää kiinnostaa

    Äänestä

Ilomantsi on suuren karhun naapurina, joten ei ihme, että Venäjän törkeä hyökkäys Georgiaan herättää keskustelua. Moni kysyy mistä me tiedämme ettemme ole seuraava kohde.
Ei siinä ainakaan Venäjän myötäilijöiden mielipiteet auta, päinvastoin.
Ja mitä tulee noihin Georgian sotaa koskeviin kirjoituksiin on niissä myös asiaa. Tosin usea tunneperäisesti Venäjään suhtautuva menee ryssittelyssä yli ja samaa tekevät Venäjän toimet hyväksyvät.
Sota on niin julmaa, että siitä pitää voida keskustella kaikkialla. Sotaa pitää vastustaa ja asettua selkeästi myös Venäjän sotatoimia vastaan, sillä jollemme uskalla tuomita kuin USA:n sotatoimet likaamme itsenäisen Suomen maineen.

Äänestä

Ilomantsi palsta on tarkoitettu ilomantsin asioille eikä millekkään helkatin ulkomaapalstaksi niinkuin eräät luulee!

Yksi vouhka tehtailee ulkomaita koskevia juttuja ja toinen ei osaa muusta kirjoittaa kun poliitikasta!

Kuulkaahan!
Ulkomaan jutuille ja poliitikalle on omat palstat jossa voitte yrittää päteä.
Ilomantsin omat jutut hukkuu mUutaman kaistapään takia PIAN KOKONAAN.

Sitäkö haluatte??

Äänestä

seksihullut seksipalstalle,
uskovaiset uskontopalstalle,
vanhukset vanhustenhoitopalstalle,
valitukset ihmisoikeuspalstalle
poliittiset puheet politiikka -palstalle jne.

Älkää luulkokaan, että VAPAINA juoksentelevat pöhköt voivat muita tuomitsemalla itse jatkaa täällä.

Äänestä
  • Myöhän jatktaan etkä sinä voi sille yhtään mitään

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Johan On kirjoitti:

Ilomantsi-palstalla on aika vähän nykyään Ilomantsi-aiheista tarinaa.

Nythän tämä on täynnä eräänlaista Putin/Georgia/Venäjä/tms.Lipponen hallelujaa/blahblah vuodatusta.

Ei täällä juurikaan järkevä Ilomantsiin liittyvä keskustelu erotu, koska huuhaa-jorinat painavat aiheet alas.

Keskustelunavaukset ovat ok, mutta väärällä palstalla.

Omiin viesteihin ei kannattaisi vastailla (itselleen) muutaman minuutin välein.

Pidettäisiinkö se maailmanpolitiikka muualla, ja keskityttäisiin ihmettelemään paikallisia asioita?

Vapaa maa tämä on. Jatkakaa. Tuli vaan mieleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu