Torontoon hinku.

turisti.

Morjesta. Innostus on ollut kova ulkomaille pidemmänaikaa. Nyt se innostus olisi tarkentunut kanadaan ja siellä vieläpä torontoon. Elikkä, miten homma pitäisi aloittaa jos vaikka aluksi haluaisin 6kk torontossa "hengailla"
Viisumi?

Vuokrakämppä jostain, vai onko edullisempia vaihtoehtoja?

Töitä on kuulemma vaikea saada, mutta säästössä on kyllä sen verran rahaa että 6kk pitäisi ihan hyvin elellä. En kyllä tiedä onko siinä mitään järkeä vaan olla siellä ilman töitä ja hengailla.

Matkan tarkoituksena olisi lähinnä saada lomaa suomesta joksikin aikaa, parantaa kielipäätä englannin osalta, ja muuten vain rikastuttaa elämistä =)

Kiitos vastauksista!

1

946

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta on

      Knadaan 6 kk niin en kyllä suosittele jos olet niin avuton ettet itse netin kautta löydä esim.asuntoa. On muuten helpompaa löytää sieltä kuin Suomesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      66
      4500
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3505
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3208
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2628
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      47
      2523
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2139
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      2014
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      197
      1913
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      395
      1552
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1418
    Aihe