Kuka vastaa uusien Nissanien muotoilusta? Micra, Note, Tiida, X-Trail, ... Järkyttävää katseltavaa. Eikä Qashqainkaan muodoissa ole kehumista ainakaan keulan osalta.
Nykymallien muotoilu
Muotoseikka
3408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
iltalääkkeesi ennen nukkumaan menoa!
nykyinen Micra on mielestäni tyylikäs, futuristinen kuin "kuuauto", Primerassa samoin on tyylikkäät linjat. Nämähän ovat jo vanhoja malleja tosin mutta uudemmat mallit kuten Qashqai, Tiida ja Note on menneet muotoilun tyylikkyydessä taaksepäin näyttäen aika tylsiltä ja mitäänsanomattomilta.
Nissan tarvitsisi kunnollisen uuden "Almeran" ja Primeran, mielenkiintoisesti ja tyylikkäästi muotoiltuna. Ne on niitä "voitaleipää" malleja.
Ei se Micra sivulta ja varsinkaan takaa olekaan ollenkaan hassumpi varsinkaan edelliseen Micraan verrattuna, mutta se keula on hmm... aika rankka, valot korkealla "konepellin" päällä ja "viirumainen" maski eivät ole ainakaan parhaat mahdolliset. Mutta varsinkin yksittäisen mallin yksityiskohdat ovat makuasioita, mutta koko malliston yleisilme on vaan mennyt takapakkia. Jotain tarttis tehdä.