venetsialaiset

onko tuossa nyt mitään järkeä aidata toria kun eivät nämä paskaperseet tule kuitenkaan.
41004
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

venetsialaisten vieton torille! Sain lapsena viettää huvilakauden päättäjäisjuhlaa tuttavaperheen mökillä ja nykyään omat lapseni saavat mökillämme viettää perinteistä venetsialaijuhlaa, tulen merkeissä. Mukavaa juhlaa kaikille:D

Äänestä
  • Venetsialaiset tulen ja valon juhla ja mitä muuta p*skaa. Ne on huvilakauden päättäjäiset, joita ainakin minä olen lapsesta saakka juhlinut mökillä hyvinkin hiljaisesti. (oli ehkä pari soihtua laiturilla). Ei kaikesta tarvi tehdä festarimeininkiä. Kuka HULLU on päässyt päättämään esiintyjistä? Ketä v*ttu kiinnostaan DANNY??? ja Anna Abreau?? Ei ainakaan ketään normi-ihmisiä. Ollaankohan taas vähän säälittävästi yritetty liikaa?

    Äänestä

2600 ennakkolippua myyty. torilla oli ehkä 100.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


timotei2 kirjoitti:

onko tuossa nyt mitään järkeä aidata toria kun eivät nämä paskaperseet tule kuitenkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu