marmaris jälleen kerran

Lähtö lähenee Marmarikseen (14.10) ja viime hetken vinkkejä kaivataan. Oliskos neuvoa hyvää nahkakauppaa, missä hinta/laatusuhde olis kohdallaan ja tarjolla olisi myös talvitakkeja? Samoin kultaliikkeistä olisi kiva saada vinkkejä. Onkos esim. Vogue (mainostaa paljon Marmarisinfo.com sivuilla) edullinen vai kalliimmasta päästä? Onkos kukaan syönyt paikallisten lokantasi-ravintoloissa? Alanyassa niissä ainakin oli todella hyvää ja halpaa ruokaa!
Lieneekö niitä Anatolia Apartmentosin lähellä? Kyllähän sieltä itsekkin osaa etsiskellä, mutta olisi kiva tietää vähän etukäteen, niin ei mene aika etsiessä!Kiitos etukäteen avusta! t.Turkki-fanit
3640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moi !
Hauskaa matkaa teille !
Eli, minä olen ostanut nahkatakkeja paristakin liikkeestä vuosien varrella. Ennen ostin takkini Fidan-liikkeestä,mutta niillä laatu huonontunut ja hinnat nousseet ! Nykyään käyn joka matkalla Show Leatherissa. ( basaarissa, kun menette atatürkin patsaalta basaareille, niin se on toinen katu. Siinä on joku kultakauppa oikealla puolella... Kävelette katua eteenpäin, ja ennen seuraavaa "risteystä" oikealla on liike.) Omistaja Niyacil (oikeinkirjoitus ???) tosi mukava. Kysykää häneltä vinkkejä kultakaupoista jne... Minä olen ostanut hänen kauttaan silmälaseja, laukkuja ja kultaa... Tuntee kaikki basaarin kauppiaat !!! Eli tinkii teille hyvän hinnan !!!Paikalliset lokantasi ravintolat hyviä ja edullisia. (Marmariksessa hinnat noussu aika reilusti tänä vuonna)
Anatolian lähellä on joitain paikkoja, mutta basaarin reunamilla enemmän.Yö aikaan menkää tutustumaan Baarikatuun ! Hyvä meno !!! Rantakadulla myös kivat diskot ym.
Pitäkää hauskaa !!! Suosittelen myös teille veneretkeä Yüksell ravintolan veneellä !!! Löytyy rantakadulta ihan Anatolia-hotellin kohdalta. (menkää hotellilta suoraa rantakadulle, ja etsikää siitä ravintola Yüksell) Ihan teidän lähellä. Veneellä saa syödä ja juoda niin paljon kuin jaksaa koko päivän ! Ja maksaa n.20 euroo ! Ihana päivä merellä !

Äänestä
  • kiitokset tosi mukavasta vastauksesta, siitä on paljon apua! Hyvää syksyä Sinulle! T.Huomenna kohti Helsinkiä suuntaavat Turkki-fanit

    Äänestä

  • turkki-fanit kirjoitti:

    kiitokset tosi mukavasta vastauksesta, siitä on paljon apua! Hyvää syksyä Sinulle! T.Huomenna kohti Helsinkiä suuntaavat Turkki-fanit

    Merhaba! Taidat olla jo matkalla, mutta jospa vielä käyt lukemassa niin suosittelen minäkin Niasin Show Leather kauppaa. Tulin lauantaina kotiin ja uuden nahkatakin omistajana. Kun asut ilmeisesti Anatoliassa kysy hotellin johtaja Nessulta kultakaupasta. Hän varmasti vie sinut vaikkapa autolla perille. Pari viimeistä iltaa oli tosi kylmää ja tuulista niin että lämmintä vaatetta mukaan. Päivällä mittari oli kolmenkymmenen asteen paikkeilla joten kyllä tarkenet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turkki-fanit kirjoitti:

Lähtö lähenee Marmarikseen (14.10) ja viime hetken vinkkejä kaivataan. Oliskos neuvoa hyvää nahkakauppaa, missä hinta/laatusuhde olis kohdallaan ja tarjolla olisi myös talvitakkeja? Samoin kultaliikkeistä olisi kiva saada vinkkejä. Onkos esim. Vogue (mainostaa paljon Marmarisinfo.com sivuilla) edullinen vai kalliimmasta päästä? Onkos kukaan syönyt paikallisten lokantasi-ravintoloissa? Alanyassa niissä ainakin oli todella hyvää ja halpaa ruokaa!
Lieneekö niitä Anatolia Apartmentosin lähellä? Kyllähän sieltä itsekkin osaa etsiskellä, mutta olisi kiva tietää vähän etukäteen, niin ei mene aika etsiessä!Kiitos etukäteen avusta! t.Turkki-fanit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu