Kansalaisten ei tulisi luottaa suomalaiseen poliisitoimeen.
Poliisitoimi Suomessa perustuu mielivaltaan ja koruptioon. Polisimiehet ovat yleensä ahneita sosiaalidemokraatteja.
Poliisitoimi Suomessa perustuu mielivaltaan ja koruptioon. Polisimiehet ovat yleensä ahneita sosiaalidemokraatteja.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei usko mitään ennen kuin on omakohtaisia kokemuksia. Täällä valtion propaganda toimii aivan liian tehokkaasti. Propagandaa on mm. tutkimukset poliisin luotettevuudesta. Kun kysytään asiasta ihmisiltä joilla ei ole mitään tietoa asiasta niin useimmat vastaa luottavansa poliisiin. Me poliisin mielivallan uhreiksi joutuneet olemme kuitenkin kohtalaisen pieni ryhmä. Se ei kuitenkaan tee poliisin toimista hyväksyttävää.
Luulevat että suomen poliisit ovat rehtejä ja reiluja niin ei tiiä asiasta mitään,samaa mieltä olen siis kahden edellisen kanssa.
noh..tähän voisi tietysti joku sanoa että oma vikasi kun olet joutunut tekemisiin poliisien kanssa,onhan se näinkin.mutta ei aina.on niitä tapauksia enemmän kun tarpeeksi ketkä ovat pidätetty,laitettu rajusti maahan,ja viety käsi ja jalkaraudoissa putkaan!ja sitten on todettu myöhemmin että oho,se olikin ihan väärä kaveri!ei auta itku,voi vaan herkälle ihmiselle jäädä oikeesti elinikäset traumat tollasesta!!!
itse olen katkera poliiseille siitä että ne kiristävät aina kuulustelussa,eli jos minua esim syytetään viidestä eri rikoksesta,mistä vaikka yhteen olisin syytön,niin jos en myönnä sitä niin joutuu takas kammioon!!se on kiristystä se!ja tämä on ihan fakta,seison kyllä sanojeni takana,enkä kirjoittele täällä vaan paskaa poliiseista.
olisi kiva että "normaali"ihmisestkin,ketkä ei ole JOUTUNUT poliisien kanssa tekemisiin ymmärtäisivät että ne ei ole mitään kivoja ja hauskoja poliisisetiä jotka vaan juovat kahvia ja syövät donitseja taukohuoneessa jne.vaan ovat usein todella vihamielisiä ja ilkeitä,varsinkin yhteiskunnan "heikompi" osaisia kohtaan.
poliisien kanssa. Tunnustaisit rikoksia joita et ole tehnyt niin poliisit saisivat tilastonsa nätimmiksi ja ehkä saisit jotain antaaksi. Tälläistä "huoran" hommaa ne kai sulta kerjää.
Muuten kirjoituksesi olikin aika asiaa.
Kyllä joskus joutuu poliisin epäillyksi vaikka ei todellakaan ole tehnyt mitään rikosta. Itsekin joiduin täysin paskapuheiden takia. Asennevammainen poliisi uskoi kaikki paskapuheet ja keksi vielä itse lisää.
JA HÖPÖ HÖPÖ!