siis Tampereen Ikurin - Pate!
Voi, miten "retvakka" katseltava televisiossa tänään mm. valkoisessa takissa, mustassa paidassa, päässään valkoinen stetsoni mustalla nauhalla - ja se ilkikurinen virne kasvoillaan :)
Hyvä; Pate
TURBIINI...
6
446
Vastaukset
se olekaan tesoma?
manselaiset ain wedättäwät kulkijaa :=(
onnenpäiwät rawintolas joka toinen sanoi et olet ikurissa ja joka toin et olen tesomassa? PRKL :=)
ja silloin ko loordi woitti ne kisat mitkä ne nyt lie olleet jotkut karaoke kilpailut jossain maailmalla olin taas treel ja wedättiwät kumulus hotellin kohdalla :=))
aiwan hirwee taksijono satoja jonos ja kun lopulta pääsi jonon kärkeen selwis ettei siin olekaan taksiasemaa PRKL et sieppas :=)
ja sitten saatiin kyyti joltain nuorelta psykopili naiselta kyyti ja autos soi sonni käs
tai sen uudelleen sowitettuja warsioita :=)
sekin wielä et oli pilattu hywät kappaleet jollain diskowersiolla :=/
taira enää koskaan lähtaa nääswillee ko wedättäwät ain kulkijaa :=))Herra tuskin asui Tesomalla - olisin varmaan 70-luvulla törmännyt.
Myöhemmin hän kyllä asui tessulla ennen Ylöjärvelle muuttoaan ;)
Ikurin Vire tarkoittaa urheiluseuraa...
Mitä Lordiin tulee - älä kysy :((((
Ehkä tänne kannattaa syntyä, niin pois muuttaessaankin "ymmärtää" ;DMinea44 kirjoitti:
Herra tuskin asui Tesomalla - olisin varmaan 70-luvulla törmännyt.
Myöhemmin hän kyllä asui tessulla ennen Ylöjärvelle muuttoaan ;)
Ikurin Vire tarkoittaa urheiluseuraa...
Mitä Lordiin tulee - älä kysy :((((
Ehkä tänne kannattaa syntyä, niin pois muuttaessaankin "ymmärtää" ;Dpaikalla ko loordi woitti :=)
mä olin ainakin :=)
wanhan postin kautta paarikierrokselle :=)
ja pyynikissä olin yötä ,)
ei ei on treen wäki kiwaa kuitenkin tjn :=)
- Minä vain
Täytyy myöntää etten ole mitenkään Paten ja Popedan ihailija, mutta heinäkuinen keikka lauantaina klo 13 päivällä Keitele Jazzin teltassa nostatti ainakin mulla miehen arvostusta...
Olen ollut kauan Popeda-fani. Pate on kertakaikkiiaan mahtava esiintyjä. Katsoin eilen sen keikan ja olipa silmiinpistävää kuinka terveen näköinen Pate nyt oli! Luin jostain että korkki on pysynyt kiinni ja sen huomaa!
Esiintymisessä oli nyt iloisuutta ja rempseää meininkiä. Poikamaista otetta.
Jatka Pate vielä kauna laulamista!- namisuku
...sikaMakeeeee.pus.pus....olen ollut monessa Konsertissansa bilettämässä ja Ankarasti:)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353