Orkideani tekee toisenkin nupun!!!

Olinpa yllättynyt, että toisenkin lehden sisältä pyrkii ylös nuppu. Mitä se vielä tekeekään, tämä vanhus?
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on ja kuinka monta kertaa se on kukkinut?

Sain juuri kolmannen orkideani, eli se on menoa nyt!

Äänestä
  • Se on kukkinut jo kolme kertaa, luulisin. Saattaa tämä olla jopa neljäskin kerta. Nyt huomasin, että siellä taitaa nousta kolmaskin nuppuvarsi. Ne kaksi ensimmäistä ovat tosi vahvoja ja kauniita, melkein sentin paksuisia varsia, jotka nousevat lehtihangoista. Mitenkähän mahtava kukinta siitä tuleekaan, sitä odotan jännityksellä. Keikit, joita on kaksi eri ruukuissa kasvattavat juuria kovasti.
    Minäkin olen aivan otettu näistä helpoista ja kauniista kukista. Suosittelen kaikille. Ei edes valon puute saa niitä lannistumaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anelmas kirjoitti:

Olinpa yllättynyt, että toisenkin lehden sisältä pyrkii ylös nuppu. Mitä se vielä tekeekään, tämä vanhus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu