Osaisikohan täällä joku auttaa.. Ostin viikonloppuna eräästä marketista pienen kultapalmun (kork.max.n.50cm), mutta kotona sitten huomasin, että sen varret ovat täynnä pieniä punaisia pisteitä, jotka tuntuvat kasvin pinnassa hieman karheina. Onko siis palmussa jokin tauti, ja jos on, niin voiko palmun vielä jotenkin pelastaa? Entä voikohan tuo tartuttaa tautinsa muihinkin huonekasveihini?
Kultapalmussa jotain tautia?!
perian
0
533
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352136
- 841283
- 561248
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321172- 601129
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39864Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121739- 27684
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi20541