Lepposalla sunnuntai ajelulla alko hondan mylly pikkuhiljaa röpöttää, aivan kuin jokin tulppa olisi loppunut. Noh, nyt on vaihdettu tulpat sekä johdot, ja todettu ettei virranjakajassakaan ilmeisesti mitään vikaa ole, sillä kipinät se antaa. Auto vain ei käy kunnolla. Mikä voisi olla vikana, vuotava venttiili? Muuten ihan mahdollista, mutta kuinka kaksi venttiiliä voisi hajota yhtäaikaa...? Käynnistyksesä huomaa, että juuri näissä kahdessa pytyssä ei ole/on vain vähän puristuksia.. Tuossa tutkiessa/korjaillessa ja autoa yhä uudelleen käynnistäessä olen huomannut, että pelteihin on ilmestynyt painauma. Apua kaivattaisiin....
Hondan 2. ja 3. pytty ei toimi
4
793
Vastaukset
Luulenpa, että venttiilien välissä on karstaa, joka ei laske venttiiliä täysin kiinni ja siten laskee puritksen pois.
Mitähän peltiä mahdat tarkoittaa?- Accord aerodeck 2.0i ex vm88
aukaisen tänään, luulis vastauksen löytyvän. Karsta voi hyvin olla mahdollista, kenties jakokin voi olla hypännyt? Jakohihna vaihdettu alle kymppitonni sitten, ehkä edellinen omistaja unohti esim. kiristäjän rullan... Kilinää pellin alta ei onneksi ole kuulunut missään vaiheessa, ja tuo painauma ilmestyi helmapeltiin ilmeisesti omistajan ylikuumennettua.
- Auto Masentaja 2
Accord aerodeck 2.0i ex vm88 kirjoitti:
aukaisen tänään, luulis vastauksen löytyvän. Karsta voi hyvin olla mahdollista, kenties jakokin voi olla hypännyt? Jakohihna vaihdettu alle kymppitonni sitten, ehkä edellinen omistaja unohti esim. kiristäjän rullan... Kilinää pellin alta ei onneksi ole kuulunut missään vaiheessa, ja tuo painauma ilmestyi helmapeltiin ilmeisesti omistajan ylikuumennettua.
vastaan, että jos olet varma ettei kaksi vierekkäistä sylinteriä tee töitä, niin mittaa puristukset. Jos ne puuttuu molemmista, vuotaa kansitiiviste niitten välistä.
- accord aerodeck
Keskimmäisten sylintereiden välillä on reikä, ilmeisesti kannentiiviste vuotaa. Toivottavasti kansi ei ole halki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1812648Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2301457Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus841330- 801225
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401206Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1361100Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin111032Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze116920Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen
Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.29894Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät78820