Tähän on nyt sitten tultu, tähän ei ole enää mitään sanomista. Asia, jonka ainakin osa meistä, ehkä lähes kaikki , on aina tiennyr, on paljastunut.
Perimmäinen mädännäisyys on noussut esille.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1579917
Perimmäinen mädännäisyys on noussut esille.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1579917
Vastaukset 8
Vanhimmat
No niin, näinhän sitä asiat käännetään päälailelleen.
Itse huumeiden käyttäjät ja kaupustelijathan ovat vain viattomia uhreuja - tietysti, tottaki.
Edellinen kirjoittaja on ilmeisesti rikollinen poliisi, joka epätoivoisesti yrittää puolustella itseään.
Tässä on nyt kysymys siitä, mihin vedetään raja,
mitä kaikkea voidaan tehdä muka huumerikollisten kiinnisaamiseksi.
Seuraavaksi ammutaan presidentti ja puolustusministeri ja väitetään, että se oli välttämätöntä.
Emmekä ole edes saaneet varmuutta siitä, otetaanko huumeet omaan käyttöön ja myyntiin.
Epämääräistä.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1580392
Missään ei ole vielä selvästi sanottu mitä nämä rikollis poliisit ovat uhanneet tehdä. He ovat ehkä aikoneet tappaa naispuolisen syyttäjän tai tämän perheen jäsenen. Laittaa vaikka pommin
auton istuimen alle ja räjäyttää sen kun nainen lähtee ajamaan.
Ehkäpä he aikoivat piilottaa huumeita syyttäjän käsilaukkuun tai keksiä ja kieroilla jonkin valheen jonka varjolla nainen todettaisiin kykenemättömäksi työhönsä.
He ehkä uhkasivat joukkoraiskauksella.
Voimmeko me enää tosiaankaan nukkua turvallisesti öitämme tässä maassa?
syyttäjä ei ilmeisesti tiedä voivansa nostaa syytteen näitä uhkaajia vastaan jos todisteet ovat noinkin selvät?
Eiköhän meillä kaikilla ole mennyt jos usko Suomeen oikeusvaltiona. Pikkurikolliset terrorisoi kaupungilla hai,hai varastaen lapsilta puhelimia. Autoille tehdään ilkivaltaa naarmuttaen jne..Poliisia ei vaan kiinnosta! Kaikki aika käytetään siihen mihin itse halutaan ja kehdataan. Kun apua tarvitset poliisilta vastaus on tämä: No koita nyt vaan kestää ja jos tilanne pahenee soita uudelleen. (Naapurissa aina puukko hipat oli silloin tällöin)!
Itseapu on paras apu!
ehkäpä uhkailu on hoidettu niin, ettei todistajia ole. syyttäjä nainen on voitu tyrkätä nurkkaan, häntä on puristettu kurkusta ja samalla on esitetty uhkaus. toinen rikollis poliisi (myös is käyttää tätä ilmaisua) on seisonut lähettyvillä ja vahtinut, ettei kukaan kuule. sama on toistettu useita kertoja, kenties eri paikoissa ja vaihtelevin ottein. onko naisessa näkynyt mustelmia?
syyttäjä nainen on sanonut, että vain media voi hänet pelastaa. mitä hän sillä tarkoittaa?
ehkäpä sitä, että jos hän yllättäen löytyy kuolleena, tekijät saavat varautua siihen, että media penkoo teon juurta jaksain. tai, jos hänet lavastetaan syylliseksi johonkin, media ei usko, vaan alkaa tehdä omia tutkimuksiaan.
hän siis turvaa ennemmin mediaan kuin suomalaiseen rikollisten asuttamaan (myös is käyttää tätä ilmaisua)oikeusjärjestelmään.
No onhan se aivan selvä että poliisistakin löytyy näitä varmasti toimintaan sotkeutuneita tapauksia. Ja ihan varmasti on myös niitä tapauksia, jossa pitää katsella "läpi sormien" joitain asioita, että saa pahempia tapauksia selvitettyä/linnan.
Tosin kannattaa myös miettiä, että mistä nuo suomalaiset huumerahat on lähtöisin? Miksei noissa jutuissa ne ISOT jehut jää juuri koskaan kiinni?
Olen muuten miettinyt, että tuo huumebisnes olisi kyllä aika tuottoisaa noin niinkuin "bisnemielessä". Aika paljon parempi kuin osakkeet, asunnot tms.