Tämä on tosi

Ei sovi lapsille, mutta ne kumminkin katsovat omilla telkkareillaan makuuhuoneissaan. Näin saavat hyvää esimerkkiä suomalaisesta käyttäytymisestä.
3525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Parempaa kuin körttien suviseuroista.

Äänestä

ei ole pakko tenaville omaa tv:tä antaa. Ei ollut ennenkään. Voihan ne vahingossa löytää isin tuhman lehdenkin. Silti niitä myydään.

Äänestä

Ei se ohjelma ole lapsille tarkoitettukaan. Turhaa ihmiset valittaa asukkaiden käytöstä, ihmisiä ne vaan on ja ohjelmaa EI ole pakko katsoa.
Eikä varsinkaan lasten, niiden kuuluu olla nukkumassa siihen aikaan. Ja viekää ne hemmetin televisiot pois sieltä lastenhuoneesta!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


porno show kirjoitti:

Ei sovi lapsille, mutta ne kumminkin katsovat omilla telkkareillaan makuuhuoneissaan. Näin saavat hyvää esimerkkiä suomalaisesta käyttäytymisestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu