kolmannes siis 33;33% vanhuksista saavat liian vähän ruokaa ja juomaa nyt kannattaa lakata vatvomasta muun maailman asioita ja ruvetaan kaikki yhdessä auttamaan vanhuksiamme heitä kun on jokapuolella ja tarvitsevat ihan varmasti APUA
mitäpä sanotte tästä
56-ei onneksi vanhus
4356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mutta valkoisiin vanhuksiin ette koske, ettekä ainakaan heidän omaisuuteensa. Pysytelkää visusti omalla tontillanne. Suomen vanhainkodeissa ei pönkköhameiden suhinaa kaivata.
Mielestäni valtaväestö voisi ottaa oppia Romaneista ja Juutalaisista,vanhusten hoidosta ja huolehtimisesta.
ainakaan nälkää nää kun taas monet valkolaiset vanhukset sitä tekee. Siellä missä Äitini asuu
niin hän ruokkii valkolais vanhuksia ja niillä on raukoilla aina nälkä.Äitini on yli 80 kymmentä ja sama pieni eläke niinkuin näillä mummuilla mutta se on vain ero että kun me lapset käydään kylässä niin aina jätetään pöydälle 50 tai 100 kun taas valkolaiset tekee sitä harvemmin jos ollenkaan.
Moni mummu on lähtenyt kylläisenä Äitini luonta ja hän ruukaa sanoakin että se on siunattua ruokaa ja sitä on riittänyt jaettavaksikin.
Pata kattilaa soimaa. Valkolaiset eivät sentään ammatikseen huijaa vanhuksia änkeämällä sisään muka vettä juomaan jne.