Millaisia kokemuksia teillä on Sennheiser HD 555 -kuulokkeista? (esim. Kuinka paljon päästää ääntä ympäristöön? Pystyykö niitä pitämään päässä useita tunteja ongelmitta (eli ei esim. hiosta)?)
Tarvitsen kuulokkeita lähinnnä öiseen tv:n katseluun ja satunnaiseen pelaamiseen. Eli onko kyseiset kuulokkeet sopivat tähän tarkoitukseen vai onko jotkin muut kuulokkeet paremmat?
Sennheiser HD 555
2
1550
Vastaukset
- 132
Tunnin olen nyt oston jälkeen kuunnellut koneelta mp3:sia. Avoimethan noi on että tommosella reilulla kuunteluvolyymillä kuuluu ulospäinkin.
Oikein miellyttävät on päässä, 260 g eli kevyet tässä kokoluokassa. Ei hiosta, mutta pienen paineen aiheuttaa että pysyvät päässä.
Näyttäs arvosteluiden perusteella olevan hinta-laatu suhteeltaan kohdallaan, ja kyl täs heti huomas eron ku päräytti koneelta musiikkia, vaihoin tosin äänikortinkin ettei tuu kohinaa.Ilmeisesti hyvin pelittää:)
Kuinka nuo soveltuvat peleihin/elokuviin? musiikissa varmaankin loistavat, mutta kuinka pelaamisessa ja leffoissa saako hyvän kuvan "takana tulevista äänistä". ja tilavaikutelmasta muutenkin. (pystyykö siis huomaamaan eroja eri suunnilta tulevista äänistä") vaikka ovatkin stereo kuulokkeet, mutta mielestäni hd tason kuulokkeet toimivat tässäkin suhteessa. onko näin:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata421472Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981365Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3051313- 1091125
- 191081
- 661068
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161039- 711012
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f177892Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18841