Millaisia kokemuksia teillä on Sennheiser HD 555 -kuulokkeista? (esim. Kuinka paljon päästää ääntä ympäristöön? Pystyykö niitä pitämään päässä useita tunteja ongelmitta (eli ei esim. hiosta)?)
Tarvitsen kuulokkeita lähinnnä öiseen tv:n katseluun ja satunnaiseen pelaamiseen. Eli onko kyseiset kuulokkeet sopivat tähän tarkoitukseen vai onko jotkin muut kuulokkeet paremmat?
Sennheiser HD 555
2
1620
Vastaukset 2
- 132
Tunnin olen nyt oston jälkeen kuunnellut koneelta mp3:sia. Avoimethan noi on että tommosella reilulla kuunteluvolyymillä kuuluu ulospäinkin.
Oikein miellyttävät on päässä, 260 g eli kevyet tässä kokoluokassa. Ei hiosta, mutta pienen paineen aiheuttaa että pysyvät päässä.
Näyttäs arvosteluiden perusteella olevan hinta-laatu suhteeltaan kohdallaan, ja kyl täs heti huomas eron ku päräytti koneelta musiikkia, vaihoin tosin äänikortinkin ettei tuu kohinaa.Ilmeisesti hyvin pelittää:)
Kuinka nuo soveltuvat peleihin/elokuviin? musiikissa varmaankin loistavat, mutta kuinka pelaamisessa ja leffoissa saako hyvän kuvan "takana tulevista äänistä". ja tilavaikutelmasta muutenkin. (pystyykö siis huomaamaan eroja eri suunnilta tulevista äänistä") vaikka ovatkin stereo kuulokkeet, mutta mielestäni hd tason kuulokkeet toimivat tässäkin suhteessa. onko näin:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1072007
- 67841
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,263765- 45754
Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l126689- 39572
- 44571
Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste59499- 29469
Martinan naama Seiskan kannessa
Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it108462