Huono sijoitus

Ostin tyhmyyttäni Finluxin TV:n, jossa on integroitu digiboksi. Joudun nyt silti ostamaan vielä toisen digiboksi jos haluan nauhoittaa digilähetyksiä enkä samaan aikaan halua pitää TV:tä auki. Törkeätä!
5742
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

joo arvasin, että eivät nuo integroidut voi ollakaan niin hyviä. kiitos sulle tiedosta...

Äänestä

sonyn nx100:ssa voi nauhoittaa digilähetystä vaikka telkkari ei ole auki.

Äänestä

mitä ihmettä oikein kuvittelit? ei se telkkarin vika ole. ei digilähetyksiä voi tosiaan nauhoittaa ilman digiboxia (tai digitv:tä), nauhurit kun on analoogisella vastaanottimilla varustettuja.
kyllä tulevaisuudessa tulee tallennusvärkkejä jotka joilla 'nauhoitetaan' suoraan digitaalisesta signaalista mutta niissä ei varmaan käytetä nauhaa. esim. nyt syksyllä tulee nokian digiboxi jossa on 80 gigan kovalevy siihen voi talleentaa ainakin 40 tunti ohjelmaa.

Äänestä
  • Joo sellaisia nauhoittavia digiboxeja minäkin odotan, tai sitten nauhoittavia DVD-soittimia joissa on myös digiviritin. Onhan nytkin videonauhureissa TV-viritin.
    Voikohan siihen Nokian digiboxiin vaihtaa myöhemmin isomman kovalevyn?

    Äänestä

  • TV-box kirjoitti:

    Joo sellaisia nauhoittavia digiboxeja minäkin odotan, tai sitten nauhoittavia DVD-soittimia joissa on myös digiviritin. Onhan nytkin videonauhureissa TV-viritin.
    Voikohan siihen Nokian digiboxiin vaihtaa myöhemmin isomman kovalevyn?

    Mille nauhalle mainaat nauhoittaa? Nykyään puhutaan tallentamisesta...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varokaa integroitua digiboksia kirjoitti:

Ostin tyhmyyttäni Finluxin TV:n, jossa on integroitu digiboksi. Joudun nyt silti ostamaan vielä toisen digiboksi jos haluan nauhoittaa digilähetyksiä enkä samaan aikaan halua pitää TV:tä auki. Törkeätä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu