Onko Jyväskylässä muita vaihtoehtoja kuin Laakkonen?
BMW huoltoa Jyväskylässä?
Jaakko
154869
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Minkälaista huoltoa oikein kaipailet?
Onhan Jyväskylä pullollaan noita erilaisia autokorjaamoja jotka tekevät lähes kaikkia korjaustöitä merkkiin kuin merkkiin.
Jos tarvitset bemariasi testerissä käyttää niin sitten ei varmaan ole vaihtoehtoja.
Öljyn vaihto, jarrunesteiden vaihto ja huoltovalojen nollaus. Pitäisi kuitenkin olla korjaamo, joka tietää BMW:stä jotakin eikä ala tekemään "musta tuntuu että noin se tässäkin menee" -periaatteella.
Kukkumäen Teboililla on ainakin huoltovalojen nollausvermeet.
Jyväsauto Laakkosen lähellä, vissiin kaverit entisiä Laakkosen huoltomiehiä.
Miksi et vie merkkiliikkeeseen?Tuollaiset perushuollot ei tule paljoa halvemmaksi jossain Teboililla. Nyrkkipaja on aina nyrkkipaja, jossa huollon hinta voi
monin kertaistua loppujen lopuksi. Viisastuneena en veis mihinkään muualle kuin merkkiliikkeeseen.
perushuolto jkl:n Laakkosella tuli hieman halvemmaksi kuin kysymäni hinta toisesta korjaamosta jkl:stä. Tein tosin sen virheen, että annoin vaihtaa jarrupalat samalla--> kolminkertainen hinta odottamaani nähden. Käytän varmaan seuraavankin kerran Laakkosella mutta kaikki temput perushuollon ulkopuolelta aion tästä lähtien jatkaa itse tekemällä.
Löytyy niitä muitakin laadukkaita huoltamoita kuin merkkihuolto. Kuka sanoo että merkkiliikkeessä tehdään parempaa työtä? Hyvässä huoltamossa on kaikki tarvittavat laitteet, sekä aivan sama työtakuu. Merkkiliikkeessä tuntihinta on vain 15 euroa kalliimpi. "nyrkkipaja" eli rasvamonttu ja juoppo asentaja on asia erikseen.
Ei kyllä löydy.
Merkkihuolto ei osaa ohjelmoida esimerkiksi yhtä ohjainlaitetta kerrallaan.
Kyllä löytyy. 4v käyttänyt yhes korjaamos mikä huoltaa merkin kun merkin. Öljynvaihto esim 100e kun Laakkosella 200e tyyliin. Kato sinun autosi korjaamot vai mikä se oli. Niitä on ympäri suomee.
Kyllä Laakkosella tehdään perushuollon päälle lisäasennuksia. pyysin öljynvaihdon suotimen. Hinta jossain 250€, Menivät vaihtamaan tulpat ja hintaa tuli 650€ . Olin vielä maininnut, että tulppia ei vaihdeta. Se siitä Laakkosesta.
Töihin, joita ei ole sovittu, tarvitaan asiakkaan lupa. Usein nämä lisätyöt on ihan järkeviä ja helppo tehdä samalla kertaa vaikka kustannuksia tietysti tulee. Kuulostaa oudolta, että korjaamo tekee työn josta ei ole sovittu. Tämän täytyy olla väärinkäsitys asentajalta tai sitten juttu on keksitty.
Mikä huoltovalojen nollaus?
RintaJouppi?
Jos on vaaraa ostaa BMW niin myös varaa maksaa huolloista.