Tietääkö kukaan hyvää hotellia KatoStalos-->
Platanias josta voi itse vuokrata huoneiston. Ajatuksena on että otamme vaimon kanssa pelkät lennot ja hotellin valitsemme sitten siellä perillä. Olemme ajatelleet siitä rannan puolelta ja sanottakoon nyt vaikka Hotelli Nektarista eteen päin Plataniakseen, siltä väliltä.
Platanias josta voi itse vuokrata huoneiston. Ajatuksena on että otamme vaimon kanssa pelkät lennot ja hotellin valitsemme sitten siellä perillä. Olemme ajatelleet siitä rannan puolelta ja sanottakoon nyt vaikka Hotelli Nektarista eteen päin Plataniakseen, siltä väliltä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
greta palm ihan ok, mutta ei rannan puolella. tosin se on kato staloksessa jossa ei hirveesti palveluita. mutta hotelli oli ihan yes muutama vuosi sitten kun oltiin.
http://www.foliahotel.gr/
Yksi hyvä vaihtoehto... tosin ei ole rannan puolella vaan pienen mäen töyrään päällä, mutta ei kuitenkaan kuin parin sadan metrin päässä tiestä. Hotelli sijaitsee Agia Marinan kylässä, ja on perhehotelli, jossa saa hyvää palvelua.
Hienoja hotelleja mutta meille riittäisi vaatimattomampikin/halvempi hotelli. Tässä elellään nyt "säästö"liekillä ja mahdollisimman halvalla pitäisi tällä kertaa selvitä. Suunnittelin hinnaksi noin 30€ yö jos kolme viikkoa olisi. Siinä rannallahan on myös niitä pienempiä hotelleja ja niistä luulisi saavan jos hyvä tsäkä käy. Tai sitten ne ovat ylihinnoiteltuja "merinäköalalla".
Jos olet matkamassa muulloin kuin elokussa, niin ainakin Foliasta kannattaa kysyä tarjous... antavat kyllä reilusti alennusta kun vaan kerrot reilusti minkä ajanjakson haluat siellä viettää - eli nuo hinnat ei suinkaan ole apteekin hintoja jos aikoo pisemmän aikaa siellä oleilla, vaan tekevät mielellään tarjouksen.
oisko nektar beach millanen? rannan puolella ainakin on ja ihan meren äärellä. käsittääkeni vaatimattomampi, mutta suosittu.
paljonhan siellä on niitä hotelleja kun vain nimiä tietäis , mutta netistä varmaan löytyy...
Nektar olisi ihan hyvä mutta epäilen että hotelli on vuokrattu koko kesäksi Aurinkomatkoille. Yksi kesä tuli asuttua juuri Nektarissa ja ihan hyvä hotelli. Sopivan pieni, hyvä ranta ja puhdas vesi. Ruokamahdollisuudet heti rannalla ja muutenkin rauhallinen seutu.
Jotain vastaavaa ajattelin kuin Nektari mutta en sitten tiedä ovatko ne kaikki tehneet sopimukset matkatoimistojen kanssa koko kesäksi, kun se alue on kuitenkin aika suosittu sellainen
Jäi sanomatta että heinäkuun alku olisi se hoo hetki kun matkaan pitäisi lähteä.
kedrissos hotelli löytyy n.2 km haniasta,tosi kiva ja pieni mutta palvelu pelaa.
itsellä Kedrissos-hotellista ihania muistoja viime kesältä!
Agapi oli tosi kiva paikka ! Oli siis huoneistohotelli, todella siisti ja mukava. Suosittelen ! :)
Paikka siis sijaitsee Plataniaksessa ! :)
http://www.lomamatkat.fi/rantalomat/Kreikka/Kreeta_Hania/Hotellit/Huoneistohotelli_AltheaVillage/fi_FI/Huoneistohotelli_Althea_Village/
Oltiin althea village hotellissa, erittäin hyvä tasoinen ja useita uimaaltaita. Lähellä haniaa ja hyvät yhteydet joka suuntaan.
Minä olin perheeni kanssa viime vuonna viikon kyseisessä hotellissa. Chania on ihana paikka! Niin paljon nähtävää. Olimme viikon, ja ihastuimme maahan ja menemme tänä kesänä uudestaan kreetalle samaan hotelliin :)
Täällä en ole ollut, mutta löysin netistä:
http://www.booking.com/hotel/gr/anniko.html?sid=31816d7477b874cdb026963a69e8d5f6;checkin=2009-07-01;checkout=2009-07-21;show_room=1429103_0_0#RD1429103
20 yötä heinäkuun alussa studiossa 800 eur ja 2 makkarin huoneistossa 1000 euroa.