kirkosta eroaa

kokoomuslaisia kun on tutkittu asiaa puoluesidonnaisuuden mukaan tänä päivänä siis
3156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei muuta jumalaa kuin kapitalisti kaikkivaltias

Äänestä

Keskustan kannattajistakin moni on jättänyt kirkon. Demareissa kirkosta eronneita on ehkä tällä hetkellä vähiten, mutta joka tapauksessa jokaisessa ryhmässä eroamisluvut sen kuin kasvavat. Ihmiset ovat ruvenneet tajuamaan, ettei kirkkoa tarvita yhtikäs mihinkään.

Äänestä

kuin kirkon kassaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eniten kirjoitti:

kokoomuslaisia kun on tutkittu asiaa puoluesidonnaisuuden mukaan tänä päivänä siis

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu