Voiko sähköpostiin kirjautujan jäljittää? Entä jos käyttää jotain netin anonyymipalvelinta esim indosurf.infoa? Ajattelin käräyttää työnantajaltaan pöllivän tyypin tähän firmaansa, pelkään vaan että se venkoilee itsensä kuiville ja mua syytetään jostai kunnianloukkauksesta vielä!
voiko sähköpostin jäljittää?
4
1352
Vastaukset
- riippuu.
Normaalin käyttäjän sähköposti sisältää koko ketjun lähettäjän koneelta vastaanottajalle.
Mutta hidastaakos tämä roskapostin lähettäjiä? Ehei, koska tietoja on erittäin helppo manipuloida.
>...että se venkoilee itsensä kuiville...
Ota siis selvää tämän "venkoilijan" tietotekniikkaosaamisesta ennen kuin alat kovin dramaattisiin toimiin.- ....aaasdasd
Voiko joku yksittäinen henkilö selvittää sähköpostikirjautujia?
- kirjastoon
ja tee joku 10minutemail kertakäyttötili tai vastaava. Kukaan ei jäljitä sinua, paitsi kirjaston täti ja lokit.
- tosiaankin...
Itsekkin suosittelen tätä vaihehtoa, jäljittämisesi on todella vaikeaa jos ei mahdotonta.
Vielä kun vedät lippahatun ja aurinkolasit päälle ku menet kirjastoon niin alkaa se jäljittäminen olla lähes mahdotonta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675921Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635415Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515313Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41251Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381046Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471022