DT:n äänenvaimennin

jos haluaisin ottaa DT -08 pois äänenvaimentimen, niin kuinka sen saisin.., ja pystyisinkö sen jotenkin helposti pois ottamaan esimerkiksi kylillä parkissa, ja laittaa sen takaisin jossakin muualla?? vai onko se pois sitten kokonaan, koko ajan, jos sen pois otan..??
ja auttapaapa vielä tyhmää, kuinka se onnistuisi..?
1105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miksi ihmeessä se vaimennin pitää ottaa pois? Moposi pitää aivan järkyttävää meteliä ja houkuttelee poliisit kimppuusi kilometrien säteeltä. Lisäksi voin sanoa, että ei ole olemassa paljon säälittävämpää ilmestystä, kuin mopo, jonka ääni kuuluu kymmenen kilometriä vastatuuleen ja huippunopeus on viidenkympin korvilla.

Mutta jos haluat välttämättä joutua virjkavallan silmätikuksi ja yleiseksi naurunaiheeksi, niin kyllähän sen vaimentajan saa helposti pois ja myös paikalleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-DT- kirjoitti:

jos haluaisin ottaa DT -08 pois äänenvaimentimen, niin kuinka sen saisin.., ja pystyisinkö sen jotenkin helposti pois ottamaan esimerkiksi kylillä parkissa, ja laittaa sen takaisin jossakin muualla?? vai onko se pois sitten kokonaan, koko ajan, jos sen pois otan..??
ja auttapaapa vielä tyhmää, kuinka se onnistuisi..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu