Oppivideo kuinka tie ylitetään. :)
http://www.youtube.com/watch?v=Y9DLlMMXhKg&eurl=
Turvallista matkaa.
http://www.youtube.com/watch?v=Y9DLlMMXhKg&eurl=
Turvallista matkaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
se menee...
Tulipa kotoinen fiilis :)
siinä loman alusta aina meneekin, kun yrittää päästä rytmiin mukaan, ja onnistuu ylittämään kadun edes jotenkuten. Täytyypä alkaa katsella näitä opetusvideoita jälleen hyvissä ajoin.
Hauska video.
Intianmatkallani minua ei saatu tuollaisen kadun yli kuin silmät sidottuna kahden puolen talutettuna, sekin sujui huonosti.
Taakse olisi tarvinnut vielä kirittäjän.
Lastenleikkiä. Menkääpä Saigoniin. Sama tyyli mutta liikennettä hieman enemmän. Katso You Tube Saigon Traffic.
Goalainen ystäväni neuvoi että ota oppia lehmiltä kuinka tie ylitetään. Ne kävelevät suoraan, rauhallisesti tien yli. Eivät pysähähtele vaan jatkavat matkaa autoista huolimatta. Ystäväni sanoi että jos teet samalla tavalla niin autoilijat tietävät ennakoida liikkeesi. Tiedä sitten onko näin - että ennakoivatko?
Goalainen ystäväsi oli aivan oikeassa. Samaa olen itse sanonut ystävilleni. Pitää vaan rauhallisesti kävellä tien yli, niin autot osaavat ennakoida. Juuri kuten lehmät, vesipuhvelit, lampaat, yms. Länsimaalaisena sinut huomataan vielä paremmin. Poukkoilu on hengenvaarallista! Hauskaa matkaa vaan kaikille Intiaan! :D