TOMTOM 730

Miten yllämainitun laitteen saisi pysymään
tuulilasissa kiinni, sehän putoaa jo muutaman
ajetun kilometrin jälkeen, vaikka yrittäisi
kuinka huolellisesti kiinnittää.
Tällaisena se on käyttökelvoton.
3489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

laittaa intergroitun asuntoauton ikkunaan. Siellä se metrin päässä on mutta kun kädet ovat vain 80cm. Millä sen sitten käyttää.
Garmin käyttää riisityyny joka voi laittaa kojelaudan päälle ja siten laite toimii.

Äänestä

Se on rikki jos ei pysy.
Itellä on molemmissa autoissa koetauluun asennettu sellainen muovilätkä, johon on painettu molempiin omat pidikkeet ettei niitä tarvitse vaihtaa navin mukana.
Eivät irtoa vaikka kuin vääntää tai kääntää.
Tarkista ettei se muovitutti ole repeytynyt jostain kohtaa. Silloinhan väliin pääsee ilmaa ja sitten irtoaa.
Kyllä pitäisi pysyä tautisesti puhtaassa lasissa.
Kannattaa kostuttaa kiinityskalvoa vaikka kostutellulla sormella ja sitten painaa se tiukasti keskeltä pitäen lasiin kiinni.

Äänestä
  • Laite on aivan uusi, eikä kupissa näy mitään
    vikaa. Blaupunktin kuppi pysyi 100%:sti kiinni
    tarkoitus oli vaihtaa "parempaan".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinni tarttis saada pysymään kirjoitti:

Miten yllämainitun laitteen saisi pysymään
tuulilasissa kiinni, sehän putoaa jo muutaman
ajetun kilometrin jälkeen, vaikka yrittäisi
kuinka huolellisesti kiinnittää.
Tällaisena se on käyttökelvoton.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu