Mulla on huomenna virallinen testipäivä. Yksi pakastealkio on siirretty, mutta ei koko aikana minkäänlaisia oireita. Rinnoissakaan ei mitään tuntemuksia. Edes Luget eivät ole tehneet oireita. Vielä ei ole kuitenkaan vuotoa alkanut, mutta kyllä aika varma olen , että negatulos sieltä tulee. Harmittaa jo valmiiksi, mutta ajattelimme jo seuraavaan kiertoon uutta pas:a.
Nyt kysynkin teiltä, jotka ovat plussanneet, oliko teillä jotakin oireita ja minkälaisia?
Nyt kysynkin teiltä, jotka ovat plussanneet, oliko teillä jotakin oireita ja minkälaisia?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Erilaiset tuntemukset rinnoissa ja rintojen arkuus ovat yksi tavallisimmista raskausoireista. Ensimmäiset tuntemukset saattavat tulla joillekin pian alkion kiinnittymisen jälkeen päiviä ennen kuin seuraavien kuukautisten kuuluisi alkaa. Rinnat saattavat tuntua turvonneilta ja kosketusaroilta.
Monia raskauden alkuvaihetta läpikäyviä vaivaa väsymys ja uupumus, joka voi viedä kaiken energian. Haukottelusta ei tahdo tulla loppua. Väsymys saattaa alkaa jo 1-2 viikkoa hedelmöityksen jälkeen ja jatkua raskauden keskivaiheille saakka. Yksi syypää väsymykseen on progesteroni-hormoni, jolla on rauhoittava ja tyynnyttävä vaikutus.
Heissan siellä!
Minulle on tehty alkionsiirtoja varmaan viitisentoista ja kerran on tärpännyt kunnolla. Ja silloin ei ollut minkäänlaisia oireita. Ei mitään. Olinkin ylen hämmästynyt plussasta kun ei ollut mitään merkkejä ilmassa...
Viimeksi istutuksen jälkeen oli kaikki mahdolliset raskausoireet; rinnat pinkeinä, pissatti, nälätti yöllä, janotti yöllä, väsytti koko ajan. Ja nega tuli.
Paljon onnea huomiseen!
kuin kävi?
Itse olen kaksi kertaa plussannut täysin oireettomana menkkojen jo oltua pari päivää myöhässä. Että aina kannattaa toivoa sitä parasta ihmettä!
Tein eilen testin ja nega tuli, kuten olin arvellutkin. Lopetin eilen myös Lugesteronin, mutta vuotoa ei kuulu vieläkään. Viime siirrossa se tuli jo Lugeiden aikana.
Onneksi on pakastimessa vielä pari alkiota, jos vaikka niillä onnistuisi.
Tiedän tunteen, itsekin aamulla nega testattuna. Parempaa onnea teille jatkoon!