Neitsyen harrastukset

Neitsytnainen

Olis kiva tietää, onko meillä samoja kiinnostuksen kohteita. Mun sydäntä lähellä ovat
- liikunta; oon pelannut korista, sählyä, joogannut, aerobicannut, ollut pilateksessa, lenkkeilen, pyöräilen,nyt uutena rytmolatino ja syvävenyttely
- käsillä tekeminen; oon maalannut lasia, posliinia, askarrellut kortteja, tehnyt risutöitä,
- käsityöt; oon virkannut, kutonut, ommellut, tehnyt ompelemalla tauluja,
- Oon aina lukenut paljon. Käyn myös mielelläni leffassa ja teatterissa.
Kertokaa.

8

1319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neitsyt- 310863

      siis olen harrastanut,ennen lapsia, aerobicia,kuntosalilla käyntiä,ajanut maastopyörää(ollu jopa kerran leikkimielisessä triahlonkisassa,minä pyöräilin ja olin joukkueemme trio erectus,heikoin lenkki..)

      Olen ommellu vaatteita,tehny kortteja,maalannu akvarelliväreillä terapiamaalauksia(en näytä niitä kenellekkään,ne on niin ahdistavia)Neulonu olen nuorempana.

      Olen lukenu monet Agatha Christiet(sisälläni asuu pieni salapoliisi)sun muita kirjoja(silloin kun vielä pystyin keskittymään lukemiseen)

      Kuuntelen musiikkia,olen nauhoittanu mielettömät määrät mtv-kanavalta musiikkivideoita(ennen digiaikaa,nyt en voi katsoa niitä,kun en osaa laittaa piuhoja videoon :( )Nyt vahtaan youtubea,sehän on oikea aarreaitta.Tallennan suosikkeihin kaikki hyvät ja niitä piisaa.

      Kirjoitan runoja.Muiden keksimiä muutamia,laulujen sanoja jotka ovat kuin minun suustani/päästäni/ajatuksistani/kokemuksistani.4 Ruusua ja Uniklubi plus Olavi Uusivirta laulavat just niitä.Sit olen kirjoittanu rakastamistani miehistä.Eniten on menetyksen tuskasta kertovia.

      Katson mielelläni elokuvia,kotona ja teattereissa.Suosikkini ovat Oopperan kummitus ja Hero(kiinalainen elokuva,Jet Lee siinä heiluttaa miekkaa ja kolme muutakin,yksi mies ja kaksi naista)Hero on silmiähivelevän kaunis elokuva,siinä on väriteemat,veri ei lennä,vaan miekkailut ovat "taiteellisia"ja hirveän surullinen loppu.Oopperan kummituskin päättyy haikeasti.Olen kattonu näitä kotona ainakin 7 kertaa,ja aina itkettää.

      Nyt myyn edelleen kosmetiikkaa.Käyn kuntosalilla peräti kerran viikossa,kun en jaksa enempää.Käyn vesijumpassa,se ei rasita selkää ja niveliä.Ja olen menossa vatsatanssin alkeisiin.Kampaajani pyysi,hänellä on myös selkävaivaa.Tosin huolestuttaa miten ehdin tehdä kotitöitä,kai se menee.Harrastukset olivat jäissä 15 vuotta,kun on ne lapset.Ja muut ongelmat,mikään ei kiinnostanut.Paitsi sitä kosmetiikkaa olen myyny 15v,siitä en luovu.

      Tulipa taas kirjoitettua kaikki millintarkasti ja avoimesti.Sorry siitä.

      • edellinen

        että inhoan noita virheitä,siis triathlon,oh god....


    • parissa tunnissa taju pois

      Alkuun jotain väkevämpää viiniä niin että alkaa tuntumaan.

    • päivät

      pääksytysten tasaisia ketjusilmukoita ja viikonloppuisin virkkaan ja juon olutta tai viiniä aina vain desin kerrallaan.

      • hermot menee

        Oon yrittänyt tota samaa, mutta metrin jälkeen menee hermot, kun alkaa jälkeä tarkastelemaan!


      • tulee*
        hermot menee kirjoitti:

        Oon yrittänyt tota samaa, mutta metrin jälkeen menee hermot, kun alkaa jälkeä tarkastelemaan!

        kun otat siin ohessa viikonloppuna sitä nestetankkausta.


    • ..............

      Joskus kokeilin ratsastusta ja kuntosalilla käyntiä.

      Lisäksi olen harrastanut savitöitä, kankaanpainantaa, agvarellimaalausta, näytellyt harrasteteatterissa ja käynyt yhden golf kurssin.

      Olen opikellut työnohella ylioppilaaksi, käynyt yrityksen perustamisen kurssin ja opiskellut merkonomiksi.

      Ammatiltani olen ompelija mutta sitä työtä en oo koskaan tehnyt vaan olen ollut toimisto ja myyntitehtävissä.

      • jotain*

        se ei vielä ole harrastus.

        Agvarellimaalaus kirjoitetaan akvarellimaalaus.
        harrasteteatteri on harrastajateatteri.

        Työnohella kirjoitetaan erikseen eli kuuluisi olla työn ohella.

        Toimisto ja myyntitehtävissä kirjoitetaan toimisto- ja myyntitehtävissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      29
      3848
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      542
      2792
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      56
      2330
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      218
      2321
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1839
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1560
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      56
      1541
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1419
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1304
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1235
    Aihe