Vittuillaanko intissä?

Tuleva alokas

onko intissä sellane meininki että vittuillaan jollekki jos siitä ei pidetä. en puhu pelkästään niistä jotka siellä simputtaa vaan esimerkiksi voiko ryhmän muut jäsenet usein olla paskamaisia toiselle.

7

2975

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ooooooooooooooo

      vittuillaan

    • armeijasta.

      Heikompia sorsitaan ja vittuillaan rajusti.Jos alokkaiden seassa tai vanhempien on joku/joitakin psykopaatteja (varmasti on ) niin on tosiaan parempi varoa.Myös alikessut yms...pikkuhitlerit voivat olla tosi vittumaisia ja ottaa silmätikkuja.Kerron nyt omasta kokemuksestani Porin prikaatin pioneerikomppaniasta vuosina 92/93.Kerran yksi vääpeli kaatoi yöllä teltan päällemme,niin että yksi kundi sai hehkuvan kuuman kaminanputken päähänsä.Koko teltta olisi voinut syttyä palamaan.Kerran me vanhemmat pioneerit jouduimme ruiskuttamaan kylmää vettä letkulla kaasuharjoituksista tulleiden alokkaiden päälle.Alokkaat seisoivat alasti (pakkasta -5c)..,jokainen heistä sairastui.Muutamat keuhkokuumeeseen.
      Mene sivariin..,niin minäkin olisin tehnyt jos olisin järkevämpi.

    • ku saadaan luottamus kuntoon toisia kohtaan... Sellanen tervehenkinen vittuilu on aika normaalia sellasessa porukassa jossa aikuiset miehet taantuu lapsen tasolle.

      • Sivarimajuri

        Aluksi kaikki ovat mukavia, mutta kuukauden päästä viimeistään se vittuilu alkaa. Eipä sellaista jaksanut kauaa katsoa kun en mieluusti riitele, väittelen kyllä.


      • vittuile takasi
        Sivarimajuri kirjoitti:

        Aluksi kaikki ovat mukavia, mutta kuukauden päästä viimeistään se vittuilu alkaa. Eipä sellaista jaksanut kauaa katsoa kun en mieluusti riitele, väittelen kyllä.

        itselleni on vittuiltu koko nuoruus.
        koulussa yms.

        armeijassa ei ole ennakko asetelmaa!
        kaikilla samanlaiset vaatteet kaikki yhtä pihalla siitä mitä tapahtuu seuraavaksi yms.

        jos joku härnää ja vittuilee niin samantien vittuilet takasi!
        muistat vaan että sun ei tarvi käyttäytyi niinku ennen!
        jos alat vältellä ja pakoilla niin olet muiden silmätikku.
        jos puolustaudut niin yhtäkkiä huomaat että oletkin mukana porukan ryhmähengessä!

        Jos vielä vähä viitsii kuntoilla ennen ku menee inttiin niin jaksat itse vittuilla sielä teltassa vielä kun muut ei enää jaksa=)


    • Jeti

      Ei ole pelkoa ellei itse kerjää veetuilemalla muille.Itselläni kävi tuo myös aikanaan mielessä koska ujona ja vetäytyvämpänä olen joutunut monesti sorsimisen kohteeksi mutta inttiaikana sellaisesta ei näkynyt merkkiäkään itse asiassa elämäni parasta kohtelua olen saanut armeijassa.

    • VM 88

      V********n takas tai moksitaan vähän niin eikö hän ne siitä opi. mulle V*****n ja löin takas kyl hän siitä pikku vikinä lähti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      81
      4620
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      63
      2062
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1125
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe