Hotelli

Pariisin keskustasta

Osaatteko suositella hyvää hotellia turvalliselta alueelta Pariisin keskustasta (tärkeää hyvät liikenneyhteydet)? Tarkoitus olisi lähteä ensikertalaisena pidennetylle viikonlopulle ja käydä esim Louvressa.

3

948

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ideaa:

      Menkää sivuille: Travellink, kun pääsette Pariisin hotellien kohdalle, valitkaa sieltä "hotelli, jonka lähellä sijaitsee"... Sieltä voitte valita esim suoraan Louvren läheltä tai muuten ihan keskustasta.

      Hyvä idea majoittua sinne ydinkeskustaan, ei kulu turhaa aikaa metrossa ajeluun .

    • Pariisin matkaaja

      Vitonen on ihan kivasti keskustan vieressä ja ainakin itse olen kävellyt sieltä. Kasvitieteellisen puutarhan lähistö onainakin rauhallista.

      Jos haet todella tasokasta monen tähden hotellia, tai miksi ei halvempaakin, niin Michelinin punaisesa oppaassa on eri hintaryhmien ravintoloiden lisäksi vastaavasti hotelleja. Minusta se on hintansa väärti opas. Samoin koko sarja, eli vihreä matkailuopas ja sininen noin A5-kokoinen kartta.

    • lienet jo reissus,käynyt, mut silti.. e.bookers:n kautta tilasin kesäl hotelli FAUBORG, maksoi 260e,4 yötä. tod. hintansa väärtti. metro lähel rauhallinen sisäpihameininki, hyvä henkilökunta etc.. siis jos haluat liikkua ja hotelli vain nukkumista varten,SUOSITTELEN. ei tod luxust,mut rahaa jää kaikkenn muuhun kivaan!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7152
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      88
      5341
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      301
      3420
    Aihe